"Якщо у асамблеї є совість і здоровий глузд, то ця поправка буде відхилена", - сказав голова міжнародного комітету Державної думи журналістам у п'ятницю.

К. Косачев нагадав, що в понеділок у Страсбурзі відкривається весняна сесія ПАРЄ, на якій 28 квітня планується заслухати доповідь "В пам'ять про жертв масового голоду (голодомору) на території колишнього СРСР у 30-х роках 20 століття".
Цей звіт протягом тривалого часу з відвідуванням Росії, України, Білорусії і Казахстану, і знайомством з архівними документами готував депутат асамблеї з Туреччини Мевлют Чавушоглу, який у січні нинішнього року був обраний головою ПАРЄ, і тому формально доповідачем виступить інший член асамблеї.

"Ми задоволені тим, як готувалась доповідь, а також тим, що до неї включені пояснювальні записки не тільки Росії й України, але і Білорусії і Казахстану, і представники цих двох останніх країн не згодні з вимогою деяких представників України вважати масовий голод геноцидом українського народу", - підкреслив К. Косачов.

Разом з тим він повідомив, що Комісія асамблеї з юридичних питань пропонує схвалити п'ять поправок, внесених до тексту доповіді. "З цих п'яти поправок - чотири неприйнятні для російської делегації, в тому числі і та, яка пропонує визнати масовий голод геноцидом українського народу", - відзначив К. Косачов.

Він повідомив, що напередодні розгляду цього питання 27 квітня на засіданні асамблеї очікується виступ президента України Віктора Януковича. "Сподіваюся, що він підтвердить свою позицію з цього питання, про яку він заявляв ще до обрання президентом України, і яка повністю співпадає з нашою оцінкою про те, що масовий голод був спільною трагедією всіх народів колишнього СРСР", - підкреслив К. Косачов.