У Миколаєві на суднобудівному заводі стоїть ракетний крейсер готовий на 70%. Цей корабель може бути прийнятий до складу Військово-морського флоту Росії. Крейсер "Україна" може бути використаний на будь-якому з чотирьох флотів РФ.

Депутат відзначив, що на крейсер необхідно встановити озброєння і системи навігації. Михайло Ненашев також наголосів, що підписана угода про пролонгацію базування російського флоту в Україні відкриває дорогу для досягнення конкретних домовленостей у питанні придбання крейсера.

За словами депутата, колишнє керівництво України було «недоговороспроможним» з цього питання. Він також наголосив, що співпраця з Україною по лінії суднобудування і судноремонту включає саме спільне виробництво кораблів, а не їх лакування чи підфарбовування.

Ненашев також повідомив, що на суднобудівному заводі в Херсоні практично на 100% готова плавмайстерня, яка потрібна російській стороні для перезавантаження атомних реакторів.

Він наголосив, що в разі готовності української влади, РФ готова розмістити й інші замовлення, зокрема авіаносні кораблі, на українських суднобудівних заводах. За словами депутата, Росії потрібно 4-5 авіаносців.

Україна в 1993 році одержала від Росії недобудований ракетний крейсер "Україна", який понад 20 років будується в Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі імені 61-го комунара. Неодноразові спроби продати крейсер Росії або третій стороні були невдалими. На крейсері двічі формувався екіпаж зі складу ВМС України і двічі розформовувався. Для остаточної добудови крейсера необхідно близько 30 млн. доларів.