Ще у стародавній Греції вважали, що м'яч має магічну силу, бо схожий на сонце.
Енергія круглого предмету нікуди не поділася і в наші дні. Дедалі більшої популярності у світі набуває футбольний фрістайл - вправи з м'ячем з використанням різних частин тіла.
Олексій Жураховський - один з найкращих у фрістайлі. Із професійним футболом у хлопця не склалося, тому вирішив спрямувати вміння в інший напрямок.
Олексій Жураховський (футбольний фрістайлер): “Випадково якось скачав ролик один з незрозумілими на той момент трюками й рухами. І було бажання спробувати і щось повторити”.
Три роки занять дали свій результат - за 3 тижні Олексій їде в Південну Африку на чемпіонат світу з футбольного фрістайлу. Окрім вправного володіння м'ячем, у цьому спорті потрібно ще й попадати у ритм і креативно мислити.
Олексій Жураховський (футбольний фрістайлер): “В першу чергу, я отримую задоволення від того, що я роблю - і від цього я відштовхуюся. Я почав займатися, тому що мені подобалося це, і я продовжую в тому ж дусі, а все інше - воно вже прийде з часом”.
Марія Бірюкова (журналіст): “Обмежень у трюках футбольного фрістайлу немає. Для спортсмена найголовніше показати свій власний стиль, який буде вирізняти його серед інших”.
Приборкувати м'яч треба з дитинства, вважає захисник столичного футбольного клубу "Арсенал" Євген Євсєєв. Він знає з власного досвіду, що багатогодинні тренування дають результат. Футболісти також захоплюються вправами з м'ячем, але кажуть, це суто для професійних потреб.
Євген Євсєєв (захисник ФК "Арсенал" (Київ)): “В основному бразильці ці всі трюки роблять. Але трюки у футболі дуже не треба. Набивати треба вміти, щоб відчувати м'яч”.
На "ти" з м'ячем, хоча й баскетбольним, - провідний гравець БК “Будівельник” - Михаїл Анісімов. Спортсмен упевнений - усе, що робить він та його команда - лише для вболівальників. І головне у кожній грі - не лише вправно попадати в "кошик", але й "заводити" уболівальників.
Міхаїл Анісімов (гравець БК "Будівельник"): “Головне для баскетболіста - це грати для публіки. Тому що публіка збирається, якщо ми не будемо грати для публіки, дарувати емоції, то публіка не буде збиратися, нам так само - не буде емоцій, щоб грати. Ось для мене особисто приємно, коли забиваєш зверху - і 2 очки - тоді для команди таке підбадьорення”.
Трюки та фінти, що виконують баскетбольним чи футбольним м'ячем, зовні схожі на своєрідний танець. І навіть, якщо здається, що вигадати щось нове вже неможливо, обов'язково знаходиться оригінал, який придумує новий цікавий рух.