Тобто, з кожним новим навчальним роком переглядатиметься сума внесків. Раніше вартість освітніх послуг залишалася незмінною, згідно з укладеним контрактом.

“Нова ж редакція законопроекту каже про те, що щорічно, саме ціна за навчання може збільшуватись на рівень інфляції, плюс ще на якійсь умовний відсоток. Тобто студент, який потрапив на перший курс,заключив договір про навчання - йому кажуть одну цифру. Після літніх канікул переходить на другий курс, їм кажуть вибач, але тепер ти будеш платити не стільки, а трохи більше ”, - каже ВМГО "Фундація Регіональних Ініціатив", Антон Делікатний.

В свою чергу, в Міносвіти пояснюють, що відтепер слід враховувати зростання комунальних тарифів та оплату за утримання тих самих вищих навчальних закладів.

”Це не штучне підвищення, мова йтиме про інфляції, тобто коефіцієнт інфляції буде перераховуватись ,якщо така буде. Якщо ні - то ніхто не буде підвищувати плату. І це не означає, що ректор щороку захоче і буде підвищувати - цього не буде!”, - каже заступник директора департаменту вищої освіти МОН Микола Фоменко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що новий освітянський закон депутати розглядатимуть вже в лютому. Студенти ж планують не здаватися і влаштовувати пікетування держустанов.