Його звинувачують у зловживанні службовим становищем. Мовляв екс-урядовець своїм особистим підписом скріплював дозвільні документи про закупівлю за держрахунок бензину для потреб Міноборони та будівництва паркінгу на території аеропорту "Бориспіль" без тендеру, чим завдав втрат державі на 4,5 млн. грн. Після порушення кримінальної справи екс-міністра оголосили в розшук.

”10 числа в зв’язку з тим, що він не з’являвся на виклики слідчого винесено постанову про притягнення його як обвинуваченого до кримінальної відповідальності за цією ж частиною другою статті 364, і того ж дня його оголошено в розшук”, - каже начальник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко.

Та навіть на десятий день після дозволу суду на затримання Данилишина шукати його міліція не починала - кажуть, з Генпрокуратури відповідні документи ще не надійшли.

“До нас надійдуть документи на його розшук, будемо займатися його розшуком, багато було даних, що він виїхав закордон, тому в залежності від того де він є, там і будемо його шукати, якщо будуть офіційні документи”, - каже міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

В українських ЗМІ напередодні з'явилась інформація, що колишній міністр економіки переховується у Німеччині. Втім тамтешня поліція та посольство України переконують - про перебування екс-урядовця в цій країні - нічого не знають. Соратники чиновника називають чутки про те, що Данилишин чкурнув закордон - провокацією. Мовляв насправді він на дачі картоплю копає.

А поки екс-міністра шукають, через його справу страждають інші. гендиректора аеропорту "Бориспіль" Бориса Шахсуварова забрала швидка. Це сталось після обшуку в його кабінеті.

“Був проведений обшук в його кабінеті, на тому все і закінчилося, склали протокол і з документами співробітники генпрокуратури поїхали, після того генеральному директору стало погано, коли поміряли тиск було приблизно 200x140 і “швидка” відвезла його в лікарню”, - каже перший заступник генерального директора аеропорту "Бориспіль" Олександр Колесник.

Та якщо екс-урядовець ще на волі, то колишній перший заступник голови “Нафтогазу” Ігор Діденко та екс-голова Держмитслужби Анатолій Макаренко вже скуштували в’язничної баланди. З липня вони знаходяться під вартою. Їх звинувачують у незаконному розмитненні та привласненні 11 мільярдів кубометрів газу вилученого в ”РосУкрЕнерго”. Сидіти за гратами колишнім чиновникам доведеться ще як мінімум до 10 жовтня - таке рішення Печерського райсуду. Адвокати фігурантів газової справи уже готують апеляцію.

“Засідання відбувалося як завжди, в вигляді фарсу. Було формально оголошено слідчого, затвердженого прокурором, були наші заперечення, суддя їх уважно вислухала. Виступив Діденко. Він намагався об’яснити, що він гарантує прихід кожен день на Володимирську і стояти там з 9 до 18, якщо вони його вже так хочуть його бачити”, - каже адвокат І. Діденка Ігор Степанов.

“В діях Макаренка не можна під ніяким кутом, під ніякою призмою побачити будь-який службовий злочин, тобто суд отримав докази, думку спеціаліста, це один з найкваліфікованіших спеціалістів України про те, що Макаренко нічого не скоїв і при цьому суд продовжив строк перебування під вартою – якщо не називати це правовим безчинством, то я вже не знаю як це називати”, - каже адвокат А. Макаренка Юрій Сухов

А от екс-міністру будівництва і регіонального розвитку Василю Куйбіді пощастило більше. Він відбувся і без кримінальної справи, втім на допит до СБУ сходити все ж довелося. Колишнього чиновника викликали до Служби безпеки і склали протокол про адміністративне правопорушення за те, що призначив керівника державної інспекції архітектурно-будівельного контролю в Рівненській області без конкурсу.

”Є постанова Кабінету міністрів яка каже, що коли погодження відбувається з головами обласних адміністрацій, то конкурсу не проводиться. Тобто зрозумілий далі висновок, ми просимо щоб були присутні журналісти - відмовляють, ми просимо щоб дозволили фіксацію судового слідства технічними засобами – відмовляють”, - каже екс-міністр регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда.

”Навіть якщо б це був злочин, чи була при цьому нанесена державі якась шкода? Ні! чи є підозра, що людина щось поклала собі в кишеню. Відповідь була теж ні. Мені це сказав ще слідчий СБУ. Після цього я задаю питання: чим тоді займається СБУ”, - каже екс-губернатор Рівненської області Віктор Матчук.

У відповідь Куйбіда звернувся до суду, вимагаючи винести окрему ухвалу на адресу голови СБУ Валерія Хорошковського про відповідність займаній посаді. Справу вчергове перенесли тепер на 9 вересня.

Усі ці затримання, виклики та суди стосовно колишніх посадовців мають виключно політичне підґрунтя - переконані політологи. Адже всі вони пов’язані з нинішньою опозицією, а перед місцевими виборами дискредитувати одного з головних опонентів - невід'ємне частина піар технологій.

”Оскільки порушити проти самої Тимошенко кримінальну справу дуже складно і це може мати достатньо негативні наслідки, тому обрана стратегія дискредитації її найближчого оточення”, - каже політтехнолог Тарас Березовець.

Вже у найближчому майбутньому клієнтами генпрокуратури та СБУ на думку політтехнолога можуть стати ще й колишній перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов та заступник міністра фінансів Ігор Уманський, який виконував обов’язки міністра в Уряді Тимошенко протягом року.