Проте ситуація там не є небезпечною. Тож чому і чим у столиці смердить - мають вивчити синоптики і санстанція.

“Це село знаходиться на досить великій відстані від Києва. Площа загоряння там 0,7 гектарів. Тож вплинути якимось чином на екологічну ситуацію над містом Києвом ця пожежа ніяк не могла. За попередніми даними, можливо, це те, що принесло вітром з території Росії, де на даний момент великі лісові і торф’яні пожежі”, - вважає начальник Центру пропаганди УМНС Київської області Вікторія Рубан.

А в Іванківському районі запевняють, небезпеки від торф’яних покладів для населених пунктів немає - цього року тут не горіло. Утім, зважаючи на прийдешню спеку, про всяк випадок пожежники заливають торфовища водою.

“У минулому році у нас дійсно були пожежі на торфовищах в селі Феневичі. Тоді дійсно була висока задимленість. Ми витратили близько 200 тисяч гривень для того, щоб затушити ці пожежі. В цьому році, не дивлячись на спекотну погоду, ситуація контрольована, не без того, що виникають невеличкі пожежі, і ми стараємося оперативно їх локалізувати і погасити”, - каже голова Іванківської РДА Олександр Леляк.

Тим не менш, недосліджена поки хмара диму суне Україною. В Укргідрометцентрі поки не впевнені, але все ж припускають, що до нас доносить сморід зі згарищ у Росії.

“Це вже наслідки тих пожеж, що розвиваються сьогодні в центральній частині Росії. Так що ми сьогодні з вами дихаємо димом пожеж, які горять сьогодні - торф’яники - в московській і інших центральних областях Росії”, - зазначив заступник голови Держкомітету лісового господарства України Віктор Червоний.

Тим часом, медики запевняють, задимлення столиці на здоров'я людини суттєвого впливу не матиме - поки що повітря придатне для дихання.

“Це може призводити до погіршення стану здоров’я або загострення захворювання людей, які мають якісь алергічні захворювання, захворювання лор-патології - це вухо-горло-ніс. І у людей з пульмонологічними проблемами - бронхіальна астма або якийсь обструктивний хронічний бронхіт”, - каже лікар-терапевт Лариса Пилипчук.

Відтак, лікар рекомендує у разі посиленого задимлення, використовувати марлеві пов'язки, а вікна квартир тримати закритими або затуляти їх вологою тканиною.