Освітянам не подобається реорганізація трьох ПТУ будівельного профілю та об’єднання їх в один навчальний заклад.

"На сьогодні це три дуже потужні навчальні заклади з хорошою навчально-матеріальною базою, які дають можливість готувати робітників, ми так підрахували, десь з 36 професій, а зосередити їх в одному навчальному закладі буде досить складно", - каже голова правління міської Асоціації працівників профтехосвіти Катерина Мірошниченко.

Працівники профтехучилищ кажуть - про початок реорганізації їм повідомили факсом. Побоюються, що умови праці на новому місці будуть далеко не ідеальними. Крім того подейкують, працевлаштують не всіх.

Говорять, що десь будуть у 21, в підвальному приміщенні, можливо у другу зміну. Але не буде такої технічної бази, не відомо, чи піде за ними майстер туди, тому що це людський фактор - чи зможе вона туди добиратися", - каже викладач Таїсія Сацюк.

"Діти навчаються, усі працевлаштовуються і раптом всі залишаються без роботи, без навчання. Тобто ми всі через пару днів взагалі невідомо де будемо", - каже майстер виробничого навчання Олександр Копитько.

Обурені реформами і студенти та їхні батьки.

"Ми ретельно обирали, щоб йому було недорого добиратися. Для мене складно, щоб він десь щі їздив і якісь додаткові кошти на це виділяти. Я хочу, щоб він 3 курс довчився тут. І викладачі нам подобаються", - каже мати студента ПТУ Людмила.

"Багато хто вже зібрався на перший курс поступати, а дізналися, що таке відбувається - і переходять в інші ліцеї. Деяким дуже далеко їздити, хтось з передмістя приїжджає, а якщо нас переведуть ще кудись далеко - багато хто взагалі просто піде і наш ліцей просто розформується", - каже студентка ПТУ Валерія.

У Міносвіти переконують, утримувати три навчальні заклади – задорого для держави. Натомість концентрація їх в одному місці значно покращить як умови утримання, так і, власне, викладання та навчання.

"Одному навчальному закладу буде краще і зручніше налагоджувати відносити з роботодавцями, зосередитися саме на будівельних спеціальностях Це об’єктивний процес. Завдання Міністерства освіти - зробити його найменш болісним, що ми і намагаємося робити і не втратити якості освіти, а підвищити, вдосконалити її", - каже заступник міністра освіти і науки України Ірина Зайцева.

"Наказ Міністерства освіти, він дійсно вийшов 23 липня. Тобто з цього моменту і починається реорганізація і працівники, які вийдуть з відпусток, тому що ви розумієте, зараз дуже багато відпусток, вони будуть попереджені, що у зв’язку з реорганізацією певні юридичні дії відбуваються і що їм запропоновані такі-то посади", - каже начальник юридичного управління Міністерства освіти і науки України Ольга Кравченко.

Реорганізація ПТУ в Україні триває два роки. Міносвіти пояснює це зменшенням попиту на навчальні місця з робочих спеціальностей та кризовими явищами. Лише за минулий рік в Україні об’єднали чотири десятки навчальних закладів. У системі профтехосвіти навчається близько 400 тисяч студентів.