В останні роки, каже експерт, єврозона суттєво розширилась і потреби у нових її членах незначна. Та головна причина цього - системна криза, що охопила Європу. Українське питання зараз куди меншої ваги, аніж приміром стабілізація курсу євро чи фінансові проблемами у Греції, Ісландії, Іспанії та Португалії.

”Щодо асоціативного членства - то вся ця катавасія починається з візитом Штефана Фюле до Києва з його погрозами на нашу адресу, які, очевидно будуть реалізовані в тій чи іншій формі найближчим часом - вони пов’язані з пошуком Євросоюзом та Брюселем. Приводу для того, щоб нас ще перенести на наступний рік, а в наступному році подивитися - якщо Україна виграє чемпіонат світу з футболу - дадуть асоціативне членство, не виграє - не дадуть”, - каже директор Інформаційно-аналітичного центру "Перспектива" Павло Рудяков.

”Проблем дуже багато виникає із останніми членами, плюс розвиток подій і фактично відверте небажання Росії, яка чіткий зовнішній курс здійснює на інтеграцію пострадянського простору, тобто будь-які реальні кроки в напрямку заходу з цим ніяк не співпадають”, - каже експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Наталя Беліцер.

Відсувають далі вступ до євроспільноти і дії влади, особливо у контексті погіршення ситуації з правами і свободами громадян, політичним тиском на опонентів та суто декларативність дій на зближення з Європою. Автоматично протирічать будь-якій можливості безвізового режиму для України і надання політичного притулку екс-міністру економіки Богдану Данилишину.

”Тим, кому по 5 чи 45 років - не дочекаються, а кому по 28 - теж не дочекаються, а кому по 18 - ще отримають уточнення дій щодо безвізового режиму. От і вся гра”, - каже директор Інформаційно-аналітичного центру "Перспектива" Павло Рудяков.

Щоправда, на сучасному етапі розвитку, відмова від євроінтеграції принесе Україні більше позитиву, ніж втрат, заспокоюють експерти. Так, обов’язкове створення зони вільної торгівлі перетворить Україну на великий супермакет товарів з не надто розвинутих країн ЄС. А через мінімізацію соціальних програм постраждають соціально-незахищені верстви населення. Натомість, експерти пропонують зосередитися на співпраці у енергетиці. Мовляв, це і фінансовий баланс держави покращить, і в рамках ринкових відносин природно зблизить Україну з Європою.