Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

"За сучасних умов не домовитися з Міжнародним валютним фондом ми просто не маємо права. Нам абсолютно необхідні ці домовленості", — підкреслив віце-прем'єр, який очолював українську делегацію на Весняних зборах керуючих Світового банку та МВФ. Тігіпко пояснив, що профінансувати дефіцит державного бюджету за рахунок приватизації, запозичень на внутрішніх ринках чи у зовнішніх інвесторів буде надзвичайно важко.

В рамках нової програми співпраці з фондом, за приблизними оцінками, Україна може отримати 19–20 млрд. доларів протягом 2,5 років.

Віце-прем'єр нагадав, що минулий рік для вітчизняної економіки був надзвичайно важким і закінчився із падінням ВВП в 15%, до того ж надходження до бюджету скоротилися на 30%. Коментуючи перебіг переговорів з представниками фонду, він пояснив, що зараз перед українським керівництвом стоїть завдання створити таку програму, яка б дала змогу поступово відновлювати економічне зростання.

"Перш за все, ми повинні мати реалістичний бюджет, адже будь-який інвестор, що прагне вкладати кошти в Україну, буде брати це до уваги", — зазначив віце-прем'єр. Серед головних факторів він назвав і негайну допомогу вітчизняним банкам.

"Приватний сектор повинен мати банківську підтримку: дешевий кредит на тривалий період, аби почати відновлюватися", — наголосив Тігіпко.

На його глибоке переконання, слід також тримати курс на проведення структурних реформ. "Тут можна говорити про додаткову приватизацію, дерегуляцію економіки та секторні реформи — в сільському господарстві, енергетиці та ряді інших галузей", — зазначив віце-прем'єр.

Тігіпко визнав, що існує цілий ряд пунктів, за якими позиції представників фонду та української делегації суттєво різняться. Серед них він назвав підняття соціальних стандартів найбіднішим верствам населення, що коштуватиме державі близько 26 млрд грн і може вилитися у 2,5% бюджетного дефіциту.

"У багатьох директорів фонду ця сума викликає заперечення, але українська сторона має переконати міжнародну організацію у необхідності та логічності таких кроків", — сказав віце-прем'єр-міністр. За його словами, під час переговорів українська делегація намагатиметься відстояти усю соціальну частину представленої програми.

"Не підвищити заробітні плати та пенсії за сучасних складних умов ми просто не маємо права", — вважає Тігіпко.