Відомий вітчизняний аніматор Степан Коваль виношував ідею серіалу "Моя країна – Україна" 5 років. Дочекався грошей від держави, створив декілька серій. До фіналу справа не дійшла - у замовників забракло коштів. Проект заморозили.

"Працюємо над проектом в борг так скажемо. Ми сподіваємося, що все буде нормально. Просто ми хочемо зберегти студію, ми любимо анімацію", - каже аніматор Степан Коваль.

Ця короткометражка відкрила для Пилипа Ярмолова шлях до анімаційного фестивалю у Хорватії. Хлопець каже - працював над фільмом рік. Навіть не очікував, що його картину "Лорен Дітріх" з задоволенням дивитимуться і за межами країни.

"Лорен Дітріх - це машина стара. Можна навіть сказати - антикварна. Я в фільмі розповідаю про її історію. В ній їздили Остап Бендер, Шура Балаганов, Поляковський і розуміється її водій Адам Козлевич", - каже юний аніматор Пилип Ярмолов.

Пилип і ще понад півсотні дітей вчаться оживляти картинки на студії "Червоний собака". Держава надала тільки приміщення. Гроші на техніку - спонсори. Тут переконують - українська анімація існує. Проблема в іншому.

"Фестивалі це показують, що дуже багато дітей приходять. Вони починають повторяти фрази з цих мультфільмів, але вони є, їх виробляють. Можливо, не з такою швидкістю, як це поставлено в інших країнах. Якщо б телебачення брали українську анімацію і її показували - можливо була б якась інша ситуація", - каже керівник дитячо-юнацької студії мультиплікації "Червоний собака" Олена Голубєва.

"Мають виникнути закони, які якусь мас-медійну структуру змусили би вкласти якісь кошти в дитячий - чи хай він буде не дитячий, комерційний, але український проект", - каже аніматор Степан Коваль.

Які плани у держслужби кінематографії щодо розвитку дитячої анімації - невідомо. На запити журналістів "24" каналу відповідь була одна - без коментарів.