За часи незалежності життєві погляди українців зазнали певних змін, відзначає соціолог. Збільшилась кількість людей, які схвалюють розвиток приватного бізнесу, водночас поменшало тих, хто не підтримує передачу державного майна в приватні руки. На відміну від початку 90-х, зараз українці готові більше працювати заради хороших заробітків.

“Люди більшою мірою стали покладатися на себе, ніж на зовнішні обставини. Тобто люди вважають, що досить чекати “манни небесної””, - каже директор Центру соціологічних і маркетингових досліджень "Соціс" Микола Чурилов.

Водночас, значна частина громадян незадоволені значною соціальною нерівністю у суспільстві, яку вважають несправедливою.

“І для них є великою цінністю створення рівних можливостей для усіх. Мається на увазі при цьому рівність стартових позицій і свободу вибору, індивідуального вибору життєвих стратегій для усіх громадян України”, - каже провідний соціаліст Інституту соціології НАН України Ірина Прибиткова.

Незважаючи на чималі зміни, яких зазнало життя за часи незалежності, опитані під час дослідження люди відзначають, що досі не вирішені старі проблеми, які тягнуться з радянських часів. Зокрема, нестача житла, незадовільний рівень медичної допомоги, брак упевненості у собі і обізнаності в економічних питаннях, кажуть соціологи.