Через рік вони отримали Прітцкерівську премію - одну з найважливіших нагород у галузі архітектури. Їхня філософія - неймовірно проста.

”Мета архітектури - зробити життя приємнішим, не більше й не менше. Аби взимку не було надто холодно, а влітку - не надто спекотно. Аби ви могли лягти, встати, подивитися на природу, поговорити з людьми та працювати. Ось для чого архітектура”, каже архітектор Жак Херцог.

Їхні проекти - це завжди сенсація. Як, наприклад, мюнхенський стадіон "Алліанц Арена", збудований 5 років тому. Ввечері зовнішня стіна стадіону підсвічується кольорами команд, які приймають тут гостей - приміром, якщо грає "Баварія" - стадіон стає яскраво-червоним.

2004 року в місті Котбус на сході Німеччини з'явилося нове визначне місце, спроектоване цими архітекторами - бібліотека Технічного університету. Тут, як і в інших їхніх будівлях, акцент - на зв'язку між функціональністю та дизайном.

”Ця бібліотека урізноманітнює місто. Є місця, які нас особливо цікавлять, які можуть дати місту новий подих в плані архітектури та забудови”, каже архітектор П'єр де Мерон.

Архітектори також хотіли вдихнути життя в нові проекти й у своєму рідному місті Базель, що у Швейцарії. Вони спроектували склад Schaulager, де зберігаються твори фонду Емануеля Гофмана. Сюди можуть увійти тільки спеціалісти, і лише один раз на рік Schaulager відкривають для публіки.

”Архітектура кожної будівлі пов’язана з місцем її розташування. Це означає, що ми маємо підійти до такого місця вже з коштами та побажаннями власника. Як використовуватимуть будинок, якими мають бути кімнати, як люди рухатимуться в них, наскільки великою та людною буде будівля? Чи навпаки вона буде інтимною? Архітектура має багато спільного з життям та всіма нами”, каже архітектор Жак Херцог.

Schaulager - не єдина будівля Херцога-де Мерона в Базелі. Дев'яносто сьомого року ці два архітектори звели мідні вежі центру управління залізничних перевезень. А за рік до того вони працювали над оформлення сцени в рамках постановки опери Вагнера "Трістан та Ізольда" в Берлінській державній опері. Херцог-де Мерон також спроектували китайський національний стадіон для літньої Олімпіади 2008 року. Для архітектурного дуету Херцог-де Мерон немає нічого неможливого.