Обіцянка №1. "Я іду в ГПУ, я готовий піти в ГПУ з прийнятим вами новим законом, який нарешті дає можливість в найближчий час відкритий заочний, але відкритий суд банди Януковича і зрадників держави, які сховалися в Криму і на окупованій частині Донбасу".

Не зважаючи на те, що парламентом було введено спеціальну процедуру розслідування злочинів, коли підозрюваний ухиляється від слідства ("спеціальне досудове розслідування"), по більшості особам, які спокійно проживають на території Російської Федерації або в окупованому Криму до сьогодні не ініційовано таке розслідування.

Зокрема, більшість кримінальних проваджень відносно колишніх високопосадовців з команди Януковича (Лукаш О., Пшонка В., Кузьміна Р., Курченко С. тощо) зупинено у зв'язку із розшуком підозрюваних або очікуванням на виконання запиту про міжнародне співробітництво. Хоча ми з вами розуміємо, що більшість з них переховує агресор й видавати згідно законів не збирається, тому не зрозуміло чому досі не застосовано спеціальну процедуру розслідування та нема матеріалів в суді для заочного провадження.

Читайте також: Луценко зробив зізнання з приводу своєї освіти

Фактично велика частина кримінальних проваджень зупинена ще у 2015 році і до сьогодні не поновлена, що свідчить про небажання органів прокуратури підтримувати публічне обвинувачення проти можновладців з оточення В. Януковича.

По ряду високопосадовців минулого Азарову, Арбузову, Богатирьовій отримано дозвіл на заочне засудження (по двом останнім більше року тому), але судові процеси не розпочато. Більше того, за останній рік Януковича, Азарова, Арбузова було виключено з розшуку Інтерполу, що також може свідчити про відсутність належного розслідування.

Справи Майдану та притягнення до відповідальності Януковича та його оточення застрягло й перспективи судового провадження незрозумілі. Єдиний позитив заочне провадження по державній зраді Януковича, але суспільство хоче бачити також вироки по Топ-корупції та вбивств Небесної сотні.

Обіцянка №2. "Закони 16 січня приймалися проти людей, а сьогоднішні закони приймаються проти тих можновладців, які вбивали наших співвітчизників, а сьогодні ховаються за кордоном." Кримінальне провадження "організація та проведення 16 січня 2014 року незаконного голосування народними депутатами України за законопроектами, якими суттєво звужувалися конституційні права громадян з метою придушення акцій протесту".

Досудове розслідування зупинене у зв'язку з не встановленням місцезнаходження підозрюваних ( Калєтніка І., Олійника В., Пінчука А., Сухого Я., Скубашевського С., Демидка В., Зубчевського О.) та оголошення їх у розшук. Знову ж, з невідомих причин спеціальне досудове розслідування та засудження не ініційовано Генеральною прокуратурою.

Обіцянка №3. "Я йду в Генпрокуратуру, щоб завдяки прийнятому вами новому закону завести нових людей з юридичною освітою, які ніколи там не працювали. Я вірю, що тільки так можна змінити "генеральний могильник" на справжнього адвоката держави та людей... ".

Мною нещодавно було направлене звернення до Генеральної прокуратури, де чітко зазначені прізвища прокурорів, які вносили подання на арешти та підтримували обвинувачення проти майданівців. Згідно зі статтею 3 ЗУ "Про очищення влади" вони давно мали бути звільнені. Отримала відповідь від Генпрокуратури, що підстав для звільнення цих осіб нема. Ось вам й очищення: Генеральною прокуратурою припинено "очищення" органів прокуратури від прокурорів, які брали участь в обвинуваченні мирних учасників Революції Гідності. Багато з цих прокурорів поновились на своїх посадах або переведені в інші органи.

Читайте також: ГПУ спіймала "велику рибу": Луценко розповів про затриманих

Окрема історія про реформування та оновлення системи: можливо, ви чули про активний набір нових та професійних кадрів до системи прокуратури, я – ні. Справедливості заради є інформація про звільнення 46 прокурорів за порушення принципів доброчесності.

Обіцянка №4. "У мене на робочому столі зараз дома, а якщо оберете, то і в Генпрокуратурі завжди буде стояти алюмінієва кружка, з якою я просидів у 157 камері Лук'янівського СІЗО, а потім – в Менській виправній колонії, з якої пив 2,5 роки чай, як нагадування про те, що беспредел і політичні замовлення є неможливими в новій Україні".

Тут мені й складно, але й дуже легко: порушення кримінального провадження щодо Садового. Голослівне звинувачення мого товариша та колегу по фракції Андрія Журжія в ухиленні від сплати податків, яке сьогодні ним особисто спростоване в суді, як безпідставне. А все це почалося тільки тому, що він відкрито почав боротьбу проти податкової поліції та "безпрєдєлу" податківців.

Обіцянка №5. "Мої двері будуть відкриті для народних обранців, вуха – також."

Пів року тому на прохання родин незаконно засуджених на довічне за репресивним КПК 1960 року, ми просимо про особистий прийом, щоб Генеральний прокурор вжив заходів для відновлення справедливості, активізував провадження за фактами "вибивання" через насильство та тортури показів з цих людей.

Більше двох місяців тому я разом з групою народних депутатів звернулася із вимогою прийому щодо питання бездіяльності Генеральної прокуратури по справі Іванющенка та закриття судом кримінального провадження по ньому. Виключення з міжнародного розшуку Інтерполом Януковича, Азарова, Арбузова. Прийом так і не відбувся. Очевидно слова забуваються, але стенограми не горять, і ми будемо знову і знову нагадувати про дані обіцянки.

Автор: Олена Сотник. Джерело: Новое время

Читайте також: Луценко вказав на найбільш корумповані сфери в Україні