Відбутися це може завдяки впровадженню технологій видобутку вугільного та сланцевого газу.

”В Україні дуже великі поклади вугільного газу - метану що супроводжує вугільні пласти. Є різні оцінки, а я притримуюсь тої, що Україна змогла б видобувати до 8 мільярдів кубометрів такого газу...на рік”, каже експерт з енергетичних питань Олександр Тодійчук.

Та якщо поклади вугілля а відтак і супутнього газу давно відомі, то навіть обсяги покладів сланцевого газу в Україні невідомі нікому. За розрахунками експертів до 10 років у України піде лише на те аби дослідити покладів сланців.

”Одна свердловина для неглибокої розвідки - коштує 6-7 мільйонів, а свердловин потрібні тисячі, і це тільки для розвідки покладів. А якщо говорити про розвиток видобування - то мова йде про мільярди...доларів, не гривень!”, каже експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський.

Зазначимо, світовим лідером з видобутку сланцевого газу є США. Саме завдяки новітнім технологіям, які в країні використовують вже близько 10 років, минулого року штати обійшли Росію за обсягами видобутку. Останнім часом звернули увагу на сланці і Китай та Європа. За оцінками експертів, собівартість видобутку тисячі кубометрів газу зі сланцю становить 80-90 доларів.