Зокрема ціна зросте для тих, хто щомісяця споживає понад 150 кВт на годину. А для тих, хто ще й електроплитою користується гранична цифра становитиме 250 кВт енергії. Відтак кіловат електроенергії з 1 лютого коштуватиме більше 30-ти копійок.

Водночас, тарифи залишаться старими для тих, хто мешкає в багатоквартирних негазифікованих будинках. Також електроенергія не дорожчатиме для багатодітних сімей, родин з прийомними дітьми, для дитбудинків та гуртожитків сімейного типу. В об'єктивності НКРЕ при підвищенні цін сумнівається колишній міністр з питань житлово-комунального господарства. Він каже, треба вимагати прозорості таких тарифів, аби було видно, куди підуть гроші.

”Я хочу сказати, що така комісія в галузі енергетики працює вже майже 15 років. Але я в черговий раз звертаю увагу - закону про цю комісію немає. Члени цієї комісії призначаються урядом. Уряд на сьогодні, на превеликий жаль, по суті складається з лобістів енергетиків. Скажіть будь-ласка, за умов такого призначення, можуть члени цієї комісії бути незалежними. Для мене це питання лишається риторичним”, - каже екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко.

З тим, що тарифи дійсно треба підвищувати, погоджується колишній міністр палива та енергетики Іван Плачков. Він впевнений, ціни на комунальні послуги і досі економічно необґрунтовані. Проте, на його думку, люди мають платити лише за фактично спожиту енергію, а не за те, що їй нараховують.

“Необхідно встановити на кожен будинок, на кожну будівлю, незалежно від його призначення – чи це житловий будинок, чи це власність, офіс – пристрої рахування тепла. Це є найголовнішою обов’язковою умовою і вимогою сьогоднішнього дня”, - каже екс-міністр палива та енергетики України Іван Плачков.

Нині в Києві таких лічильників майже 2000, каже Плачков, проте їх встановлюють, як правило, за приватною ініціативою. Нагадаємо, востаннє НКРЕ переглядала тариф на електроенергію для населення 5 років тому - тоді ціни підвищили на 25%.