Тут постійно кипить робота, а нові технології одразу ж впроваджуються у життя. Ззовні цей будинок з червоної цегли нічим не відрізняється від тисяч інших у Лондонських передмістях. Проте його головне призначення - отримати максимум тепла з навколишнього середовища. Головні сходи, що виходять на дах, працюють за принципом комина в пічці - гаряче повітря піднімається знизу до верху та рівномірно нагріває увесь будинок.

Джая Скандамурті (директор інновацій та розвитку BRE): ″Одна з головних особливостей цього будинку - теплова маса. Розробники прагнули, аби будинок на всі 100% використовував розумний розподіл теплого повітря. Вони спроектували його так, аби тепле повітря йшло знизу до верху, рівномірно обігріваючи будинок.″

Частину добової потреби у енергії будинок отримує за рахунок сонячних батарей та тепла землі. Дощова вода стікає у спеціальний резервуар під будинком. Там її нагріває пристрій, який видобує природне тепло землі. Дах будинку сконструйований так, щоб сонячні батареї мали максимальний доступ до світла.

А цей "органічний будинок" від ЕКОТЕХ може у будь-який момент перетворитися з затишного помешкання для великої родини у студію художника чи майстерню. До 2016 року всі британські будинки повинні будуть мати нульовий процент викиду вуглецю в атмосферу. А це означає, що вся енергія, яку споживатиме дім, повинна бути з відновлювальних джерел.

У Британії вже розробили спеціальний екологічний стандарт зведення нових будинків. Тим же помешканням, які вже повністю відповідають вимогам екологічної безпеки, цьогоріч почнуть видавати спеціальні сертифікати.

А це будинок, який за шестибальною шкалою екостандарту отримав найвищу оцінку. Його стіни - зі спеціального ізоляційного матеріалу, вкритого деревом. Систему обігріву постійно контролює та за потреби корегує комп’ютер.

Пітер Бонфілд (виконавчий директор BRE):
″Зараз ми спостерігаємо справжній бум інвестицій у зелені технології серед будівельних компаній. Я думаю, вони розуміють, що цього в першу чергу хочуть клієнти.″

Сонячні панелі, обігрівачі води на біопаливі та невеликі повітряні електростанції - ось стандартний набір для "зеленого будинку".