”Міністерство освіти і науки керується тільки тими статистичними даними, якими також керується і міністерство економіки, і міністерство фінансів. І якщо в цьому році зменшення, то ми говоримо і про пропорційне зменшення і держзамовлення. А якщо на наступний рік в нас планується 393 тисячі випускників, то міністерство не зможе, навіть якщо захоче - говорити про зменшення”, - каже перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма.

Тож, не виключено, що 2012-го студентів-бюджетників знову побільшає, підкреслив Євген Суліма. До того ж, на держзамовлення впливає і необхідність у конкретних фахівцях на ринку праці. У міністерстві наголошують: скорочення стосується тільки бюджетних місць, відтак фінансування комунальних послуг, стипендій та зарплат буде недоторканним. Відповідно, викладачі також залишаться при роботі. Тим більше, що навчальні заклади самі коригують педагогічне навантаження на кожного з них.

”По-перше, у нас всі викладачі мають великий обсяг педагогічного навантаження. У викладача, доктора наук, або доцента - є аспіранти, є докторанти, є інші види педагогічного навантаження. Є написання підручників, посібників. І сьогодні ,відверто кажучи, викладачі наші перевантажені”, - каже ректор КНУ ім. Т. Шевченка Леонід Губерський.

Нагадаємо, міністерство науки та освіти, у зв’язку зі зменшенням випускників старшої школи в 2011 році, рекомендувало вишам на 42 % скоротити кількість бюджетних місць для навчання бакалаврів. А для отримання рівня спеціаліста і магістра рекомендується залишити 90% випускників-бакалаврів, з них лише 30% зможуть стати магістрами.