Про користь читання сказано та написано чимало, але хочеться зупинитися лише на одному із аспектів – антистресовому.

Британські вчені ще у 2009 році дослідили, що читання значно знижує рівень стресу. Після нього у так званому «антистресовому» списку ішли прослуховування музики, чашка чаю та прогулянка. У сучасних умовах українцям не завадить трішки відпочити з книгою в руках, тому ця невеличка підбірка художньої літератури може стати у нагоді.

Гарпер Лі «Вбити пересмішника»

Серед головних персонажів – діти, але їхній спосіб мислення настільки цікавий, що від книги важко відірватися. Теми добра, мужності, справедливості, міжрасових стосунків, дорослішання.

«Є у людини щось таке, що не підкорюється більшості – це її совість»

«Поки я не злякалась, що мені заборонять, я зовсім не любила читати. Дихати ж не любиш, а спробуй не дихати…»

«Люди, зазвичай, бачать і чують те, що вони хочуть бачити і чути»


Мілан Кундера «Нестерпна легкість буття»

Празька весна, зміни всередині людини. Інтелектуальність, кохання, пристрасть – усе це можна знайти тут.

«Тоді Томаш іще не усвідомлював, що метафори – підступна річ. З ними небезпечно жартувати. Кохання може народитися від однісінької метафори»

«Та хто не думає про своє тіло, той стає його жертвою»

«Власне проти брутального довкілля вона мала одну-єдину річ: книги»


Кость Москалець «Вечірній мед»

Молодість, музика, місто, кохання, поезія, дружба – усе перемішано так доцільно, так легко і просто, що приємно поринати у цей Львів, у цей вечірній і медовий роман.

"Чим пахне свобода?" - питаєш ти в мене, дивлячись у вікно, розчісуючи довжелезні коси, важке золото, що пахне чистою водою. А за вікном падає сніг. "Свобода пахне чоколядою", - брешу я, але ти недовірливо крутиш головою»


Йозеф Рот "Йов"

Цей роман має у собі елементи притчі, легенди, міфу. Історія про єврейську сім`ю, якій довелося емігрувати. У кожного із них своя доля, своє світобачення, і з кожною сторінкою книги хочеться дізнаватися про них все більше і більше.

"Бог зробить його мудрим, потворність - добрим, гіркота - милосердним, а хвороба - сильним"


Іван Франко "Сойчине крило"

Класик української літератури, який не потребує довгих представлень. У цій новелі про кохання, пристрасть, страх і мрію сказано так тонко, так влучно, що хочеться цей твір перечитувати знову і знову. Смачна мова автора додає особливої атмосфери.

"Розкрити коверту і переконатися - се була би найпростіша річ. Та ні. Нехай іще хвильку полежить. Ось тут передо мною. Запечатаний лист на твоє ім`я, з невідомого місця, писаний невідомою тобі рукою, - се все-таки якась тайна, містерія, загадка"

"Життя - се мій скарб, мій власний, одинокий, якого найменшої частинки, одної мінутки не гідні заплатити мені всі скарби світу"