Зараз 8 міст у області погодились на співпрацю з Львовом. Про це Садовий повідомив на брифінгу, пише прес-служба міської ради.

Садовий наголосив, що з Львова щодня вивозиться орієнтовно 640-680 тонн ТПВ. Однак, на землі досі залишається майже 11 тис тонн сміття. Також цього тижня місто розпочне маркувати сміттєві майданчики, аби максимально закликати мешканців сортувати сміття.

Зокрема, будуть окремі сміттєві баки для органіки, скла, ПЕТ та змішаних відходів. В першу чергу, вивозитимуть органіку, щоб мінімалізувати неприємних запах.

Читайте також: Львів'яни самотужки очищують місто від сміття

"Ситуація не сильно змінилась, бо у третині міста Львова є критично з вивезенням відходів, але мені приємно, що ми вже на 40-50 тонн в день більше вивозимо, ніж продукуємо. Реально почали відкриватись полігони в Львівській області. Я бачу по Західній Україні також планують сесії міських рад. Ті сесії, які раніше приймали рішення не працювати, зараз приймають рішення відкривати свої полігони, щоб приймати. Я оптимістично дивлюсь у завтрашній день", – відзначив Садовий.

Однак міський голова відзначив, що "сміттєву блокаду" з міста поки не зняли повністю.

"Ця блокада, у якій ми живемо більше року часу, починає тріщати. Сказати, що вже блокада знята, я поки не можу, цього не відчуваю. Як ви знаєте, за дорученням пана Зубка була проведена комісія по надзвичайних ситуаціях, яку він проводив. Перший раз за рік ми почули слова, що треба допомогти Львову, що треба відкривати полігони, що усі мають працювати скоординовано. Ще раз наголошую, якби не Олег Березюк та Оксана Сироїд, які вийшли на граніт, якби не було звернення Ради Церков знати блокаду, я не знаю, що було б сьогодні в місті", – додав він.

Читайте також: Ще одне місто погодилось приймати сміття зі Львова

Садовий застеріг, що при сьогоднішньому об’ємі полігонів в області – область не може прийняти весь об’єм сміття зі Львова.

Пан Зубко дав чітке доручення до 5 липня очистити місто. А куди його вивозити? Якщо рік часу усі полігони залякували, то зараз за один день вони не відкриються, багатьох людей переконали, що це не можна робити. Для мене головне, щоб місто було чисте і ми вивезли все, що є,
– відзначив Садовий.

Нагадаємо, 12 червня, Львівська міська комісія з надзвичайних ситуацій прийняла офіційне рішення про необхідність оголошення Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації.

У зв'язку із ситуацією, що склалася, вже три депутати від "Самопомочі" оголосили про голодування на знак протесту. Першим почав голодувати голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк. За ним у вівторок оголосили голодування Оксана Сироїд і Тарас Пастух.

23 червня зі Львова почаои вивозити сміття. 6,5 тисяч тонн відходів будуть вивозити зі сміттєвих майданчиків на полігони Львівщини. За словами віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубко, вивезення сміття мають завершити впродовж 2 тижнів