"Тоді інтереси громад у місцевій владі будуть представляти ті люди, яких громадяни реально знають і довіряють їм. І не буде мерів, обраних меншістю", – зазначив він.

На рівні селищ, районів та невеликих міст "Самопоміч" пропонує впровадити багатомандатну мажоритарну систему. Для обласних центрів та міст, де живе понад 90 тисяч виборців, потрібно застосовувати нову для України систему пропорційних відкритих списків. Така система працює у більшості країн Європи і найточніше відображає електоральні настрої громад.

Зараз завершує роботу робоча група, і новий проект закону "Про місцеві вибори" від фракцій коаліції можуть подати до парламенту вже наступного тижня.

Ще однією вимогою "Самопомочі" до нового закону є суттєве зменшення кількості депутатів місцевих рад.

"Всі погоджуються з потребою суттєво вдосконалити виборче законодавство, прийнявши новий закон, проте чи буде політична воля інших фракцій у повному складі підтримувати такі зміни – говорити зарано", – констатував Олег Лаврик.

Найгірше, за словами депутата, якщо вся виборча реформа може звестися до косметичних змін у чинний закон про місцеві вибори.

"Це призведе до можливості реваншу старої влади і не дасть змоги провести вибори прозоро", – зауважив Олег Лаврик.

Нагадаємо, конституційна комісія у контексті децентралізації обговорює і нову систему адміністративно-територіального устрою країни. Про це повідомив депутат фракції Об’єднання "Самопоміч", член Конституційної комісії Руслан Сидорович.