Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Читайте також: Bad Rabbit: що відомо про вірус в Україні

"Фахівці СБУ встановили, що доставка вірусу відбувається з використанням фішингових листів електронної пошти зі зворотною адресою, яка асоціюється зі службою технічної підтримки компанії Майкрософт", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що сьогодні, 24 жовтня, кібератаки за цією схемою, зазнав київський метрополітен та одеський аеропорт, де внаслідок дії вірусу типу шифрувальника було заблоковано функціонування служби реєстрації пасажирів.

Наразі подальше розповсюдження вірусу припинено, загроз безпеці руху немає,
– розповіли у Службі безпеки.

У СБУ повідомляють, що для запобігання несанкціонованого блокування інформаційних систем необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

1. Забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, у т.ч. OS Windows усіх без винятку версій, також обов’язково встановити оновлення KB3213630 (для Windows 10).

2. У налаштуваннях мережевої безпеки заблокувати доступ до домену x90DOTim, з якого завантажується шкідливе програмне забезпечення. Не відкривати в браузері! DOT змінити на крапку.

3. Не відкривати вкладення до електронної пошти, у тому числі форматів .doc та .rtf, що надійшли від неперевіреного відправника.

4. Забезпечити дотримання загальних правил інформаційної безпеки, зокрема створення резервних копій, своєчасне оновлення антивірусного та прикладного програмного забезпечення.

Читайте також: У кіберполіції зробили заяву щодо нової масової кібератаки