Вам знайоме відуття після виходу з кінотеатру, коли від фільму залишається післясмак? Той короткий період, коли ви ще частково в подіях з кіно, а частково повернулися до реальносі. Зазвичай, чим довше тримається післясмак, тим кращим можна назвати фільм.

Проблема "Секрету в їхніх очах" не в задумці і не в складі акторів, але вона таки є. Бо по виході з кінотеатру фільм забувається неймовірно швидко.

Оригінальність "Секрету…" в тому, що ми майже одразу знаємо злочинця, а події стрічки розвиваються під час його пошуків. Згідно з сюжетом, доньку федерального агента знаходять мертвою, а вбивцю ніяк не вдається притягнути до відповідальності. Хлопця затримують, але його доводиться відпустити через брак доказів. Якщо ви турбуєтеся, що тут є спойлери, то ні. Все це і набагато більше також є в трейлері.

До слова, трейлер авторам вдався справді добре. Але, як це часто буває, обіцяє він більше, ніж у результаті отримує глядач.

"Секрет в їхніх очах" є римейком стрічки 2009 року аргетино-іспанського походження із схожою назвою — "Секрет в його очах". У 2010-му він навіть отримав премію "Оскар" у номінації "Найкращий фільм іноземною мовою". Якщо ви бачили аргентинську версію, то американська вам майже напевне не сподобається, чи, принаймні, сподобається менше. Якщо ж не бачили старшу версію, раджу спочатку глянути цей, а потім, при нагоді, порівняти.

У "Серкреті в їхніх очах" глядачеві показують одразу дві часові лінії: перша — коли відбулося вбивство, а друга — через 13 років, коли герой Еджіофора знайшов зачіпку щодо зниклого вбивці. Якби не зміна зачіски Ніколь Кідман та легка сивина Чіветеля Еджіофора у версії "13 років опісля", то відрізнити події стрічки було б важко. Джулія Робертс ж виглядає, як би це не звучало, однаково погано. За рідкісними випадками коли посміхається. Колись "Красунечка" в цьому фільмі справді дуже схожа на виснажену горем матір. Повертаючись до часових ліній, то така подача лише заплутує глядача.

Стосункам Еджіофора і Кідман у "Секреті…" присвячується чимало часу. Виглядає все це трохи дивно. Ними наче забивають час між вставками, що рухають сюжет хоч у якусь сторону. По правді кажучи, Кідман і Еджіофор якось дуже в'яло зіграли почуття, яке пережило 13 років розлуки і, імовірно, було коханням всього життя.

Творці фільму, пишаючись, говорили журналістам, що кінцівку їхнього фільму не вгадати. З цим можна погодитися – особисто я не вгадала. Але цього не достатньо, щоб віднести "Секрет у їхніх очах" у категорію must see. Непередбачуваність фіналу можливо і робить стрічку трохи кращою, але це явно не той вау-ефект, на який розраховували автори. Просто непоганий фільм, який підійде для одноразового перегляду. Я би оцінила його у 6 балів з 10, приблизно такий же і рейтинг “Секрету...” на IMDb.

Читайте також: "Голодні ігри: Переспівниця. Частина ІІ" або ефектний фінал