Під час дослідження центральної площі Старого міста – Польського ринку – було з’ясовано, що перша планувальна структура на його території та перша архітектура з’являється ще 6 000 років тому і належить племенам трипільської культури. Що ж стосується ливарні (вік – 3800 – 3600 років до н. е.), то таку споруду в Україні знайдено також вперше. У розкопі на площадці було виявлено три фрагменти тігелів і шість фрагментів мідних пластин.

На території Польського ринку виявлено і найраніше кам’яне брукування міської площі в Україні. Мощення Польського ринку із великих вапнякових плит лежить між двома горизонтами: рівнем ринкової площі XVI-XVII ст. та бруківкою ХІХ ст. Це перше достовірне кам’яне брукування міської площі в Україні підтверджене як писемними, так і археологічними джерелами.

Також під час експедиції була досліджена гарматна майстерня (людвисарня) 1708-1734 років. Це був стратегічний військовий об’єкт Речі Посполитої. Кам’янецька людвисарня мала відновити вогневу могутність польської армії. За період її існування було відлито біля 30 стволів, що використовувались у різноманітних конфліктах та війнах XVIII століття. 2 гармати зараз зберігаються у Варшаві.

Читайте також: Місто, якому 7 тисяч років, виявили в Єгипті