Пропонуємо вам дізнатись, які ж причини, ознаки та симптоми серцевого нападу, а також, як правильно надати першу медичну допомогу постраждалому. Також слідкуйте за порадами, як передчасно уникнути серцевого нападу.

Читайте також: Найпроблемніші питання медичної реформи: що слід знати і не боятися

Причини серцевого нападу

В той момент, коли кров не поступає до серця, то, відповідно, припиняється і надходження кисню до серцевого м'яза, що може призвести до її відмирання. Припинення подачі крові відбувається тому, що в тілі людини з'являються так звані "бляшки" у вигляді скупчення жиру, що розташувалися в коронарних артеріях. Жирові "бляшки" утворюють небезпечні тромби, що призводять до блокування артерій.

Якщо ж бляшка блокує доступ крові до серця тільки частково, такий стан, що збільшує ризик виникнення серцевого нападу, називається стенокардією.

Клінічна смерть від серцевого нападу може формуватися навіть протягом перших хвилин від початку серцевого нападу. Наслідки серцевого нападу, як правило, мають незворотний характер, тому вкрай важливе значення має раннє розпізнання даного патологічного стану і адекватна профілактика повторних інцидентів.


Причини серцевого нападу варто знати кожному

Ризик серцевого нападу може збільшуватися з багатьох різних причин:

– вік як головний фактор ризику. Серцевий напад частіше виникає у чоловіків після 45 років і у жінок після 55 років;

– наявність стенокардії – кардіологічного захворювання, при якому серцевий м'яз недоотримує частину кисню; різниця між стенокардією та серцевим нападом полягає в тому, що під час нападу стенокардії поліпшення настане через 15-30 хвилин після прийому ліків, а при серцевому нападі поліпшення не настає;

– рівень холестерину в крові: саме при підвищеному рівні холестерину у людини зростає ризик утворення тромбів в артеріях;

– цукровий діабет теж є однією з негативних причин, де люди розміщені в групі підвищеного ризику появи серцевого нападу;

– генетична схильність до серцево-судинних захворювань;

– гіпертонія (підвищений кров'яний тиск);

– відсутність фізичної активності;

– давня операція на серці – люди, які в минулому перенесли операцію на серці, мають високий ризик виникнення інфаркту міокарда;

Читайте також: Вчені розробили спеціального робота, який очищуватиме судини від тромбів

– куріння – така залежність у значно більшу кількість разів збільшує ризик виникнення серцевого нападу;

– неякісна дієта, тобто дієта, при якій людина у великих кількостях вживає тваринне м'ясо або насичені жири;

– попередній інфаркт – зазвичай один вже пережитий інфаркт значно збільшує ризик виникнення повторного серцевого нападу.

Симптоми і ознаки серцевого нападу

Лікарі зазначають, що типовим проявом серцевого нападу вважається поява болю за грудиною, що може віддавати в шию, горло, руку. Такий біль має тривалий характер і може бути тупим, ріжучим, але найчастіше пацієнти описують цей стан як "інтенсивне печіння за грудиною".


Важливо не плутати ознаки серцевого нападу з іншими хворобами

У хворого в цей момент на обличчі з'являється піт, у нього загострюється відчуття страху і слабкості, оскільки частина серця перестає функціонувати. Також до інших ознак серцевого нападу відносять: запаморочення, задишку, посилене серцебиття, кашель, нудоту і блювоту.

В людей, які страждають цукровим діабетом, або ті, кому за 75, може виникнути "тихий інфаркт", який не супроводжується жодними симптомами.

Читайте також: Вчені готуються випробувати вакцини від діабету на людях

Перша допомога при серцевому нападі

Постраждалу людину, в якої стався серцевий напад, потрібно відразу ж посадити або укласти. Перше, що потрібно дати хворому, це універсальну таблетку валідолу або нітрогліцерину. При відсутності видимого позитивного ефекту у вигляді зменшення прогресування задишки та інших симптомів, допустимим є повторний прийом разової дози нітрогліцерину через 5-10 хвилин.


Обов'язково пам'ятайте правила першої допомоги при серцевому нападі

Якщо людина перестала дихати, необхідно надати реанімацію при серцевому нападі: штучне дихання і непрямий масаж серця.

Звісно ж після цього потрібно викликати швидку допомогу і обов'язково необхідно повідомити лікаря бригади швидкої допомоги про прийом лікарських засобів, які надавались при першій допомозі.

Профілактика недопущення серцевого нападу

Трапляються різні випадки, особливо у спекотню літню погоду, проте все ж необхідно дотримуватись ряду рекомендацій, які матимуть меншу можливість допустити серцевий напад.

Читайте також: День донора: кілька тез, що переконають вас здавати кров

Поради, як не допустити серцевий напад:

– не куріть;

– стежте за харчуванням, отримуйте з їжі всі необхідні компоненти;

– робіть ранкову зарядку, ведіть активний спосіб життя;

– приділяйте достатньо часу сну;

– утримуйтеся від вживання алкогольних напоїв;

– стежте за рівнем холестерину крові та за артеріальним тиском;

– приведіть свою вагу в норму;

– уникайте стресових ситуацій;

– за наявності цукрового діабету – постійно тримайте його під контролем.