Розбій здійснювався в промислових масштабах, на великотоннажних вантажних автомобілях із застосуванням великої кількості екскаваторів-навантажувачів. Під час розбою на вугільному складі була перестрілка. На щастя, ніхто із співробітників ДТЕК не постраждав.

Тим часом озброєні бандити з травня тероризують місцевих мешканців прикордонних Червонопартизанська, Свердловська і Ровеньків. Серед шахтарів наростає обурення через діяльність банд.

Збагачувальна фабрика "Червоний партизан" вже майже місяць не працює, через постійні перестрілки перебувати там небезпечно та ще й немає електроенергії. На складі залишається вугілля, яке не можна вивезти на електростанції з причини руйнувань на залізниці. Шахтарі ДТЕК витратили багато сил, щоб добути вугілля, а тут якісь "беспредельщики", які роз'їжджають по місту на БТРах з незрозумілими прапорами, приходять, стріляють, погрожують, б'ють людей і забирають збагачене вугілля, причому вищої якості. Відбирати вугілля у гірників з підприємства, яке не працює через війну, — розбій і мародерство. Такі ситуації чітко показують людям, що збройні банди цікавить лише особисте збагачення, а подальша доля людей і шахт їх навіть не турбує,
— каже керівник Антикризового штабу ДТЕК Дмитро Сахарук.

Він також наголошує, що керівництво підприємства безуспішно намагалося переконати бандитів припинити мародерство і повернути вугілля. В міліцію ДТЕК звернувся з офіційною заявою, однак реакції правоохоронців не було. Попри те, що відбувається, зарплату шахтарям ДТЕК платить вчасно і в повному обсязі. Але серед гірників вже є багато таких, хто відкрито говорить: ще кілька таких інцидентів, і навіть без зброї, з лопатами підуть громити блокпости бандитів.

Як відомо, ДТЕК — найбільша енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК — Максим Тимченко. У ДТЕК працює 140 тисяч людей. Основною продукцією ДТЕК є електроенергія. В портфель активів компанії входять 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю 18 ГВт; 1 ВЕС встановленою потужністю 200 МВт; 5 підприємств з дистрибуції електроенергії, які обслуговують понад 5,2 млн клієнтів — фізичних та юридичних осіб; 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик; нафтогазовидобувні активи.