Світові ЗМІ розходяться у думках стосовно того, що саме означає це затишшя і до чого воно може призвести. Журналісти сайту "24" зібрали найбільш цікаві точки зору.

Так, литовське видання Geopolitika наголошує, що ескалація на Донбасі і маневри російських військ близько українського кордону покликані справити враження не тільки на Київ, але й на Париж із Берліном.

Можливо також, що метою періодичних обстрілів є провокування України на відповідну атаку проти російсько-сепаратистських сил. У такому випадку Москва зможе використовувати цю атаку як привід для нової масштабної ескалації із залученням регулярних російських військ,
— переконані журналісти.

Видання застерігає, що Заходу пора б зрозуміти, що готовність Москви виконувати свої зобов'язання не може бути "куплена" за рахунок поступок з боку України. Путін хоче отримати всю Україну, і якщо він отримає її, тоді настане черга і країн Балтії.

Тимчасове затишшя дало можливість підрахувати всі втрати та провести аналіз ситуації. Варто зауважити, що цифри, оприлюднені ООН, викликали шок у багатьох. Швейцарське видання le temps детально вивчило звіти ООН по ситуації на Донбасі і прийшло до невтішних висновків.

ООН критикує усіх: Київ, Москву та проросійських бунтівників. У цьому конфлікті немає правих та неправих,
— наголошують журналісти видання.

У статті йдеться про те, що це перемир’я надало змогу побачити шокуючи дії з усіх боків. І якщо політичні симпатії ще мають місце, то з точки зору людяності у цій війні жахливі всі учасники.

Одне з найбільш впливових світових видань Reuters не стало писати великих аналітичних текстів. Вони відреагували на нібито перемир’я на Донбасі досить цікавими невідомими фактами. Журналісти видання провели власне журналістське розслідування і заявили, що Росія, попри заяви про свою відстороненість від цієї війни, будує власну нову військову базу на кордоні з Україною.

Росія, що відкидає звинувачення з боку Києва та Заходу у відправці солдатів і зброї в зону конфлікту, проектує і починає будівництво військового містечка на 300 гектарах біля міста Валуйки в Білгородській області, випливає з документів,
— зазначають журналісти.

Також видання наголошує, що міністерство оброни Російської Федерації поки що не відреагувало на прохання видання надати коментарі. та місцеві жителі цього регіону розповіли про всі подробиці будівництва і навіть про те, кого саме планують готувати у цьому містечку.

Також видання додає, що виконання мінських домовленостей, які передбачають кроки з мирного врегулювання конфлікту, залишається під загрозою. Оскільки сторони поки не до кінця погодили відведення військової техніки, а сепаратисти готують місцеві вибори в неузгоджені з Києвом терміни.

Варто зауважити, що тема війни на сході України потіснилася з перших шпальт світових видань, поступившись місцем статтям, присвяченим проблемі мігрантів з Сирії. Ми не можемо сказати, наскільки це добре, чи погано для світової підтримки України. Проте можемо зауважити, що зараз про війну на Донбасі пишуть лише ті видання, які дійсно ґрунтовно розбираються в проблематиці питання.

Судячи з цих матеріалів, можемо зробити висновок, що ніхто у світі вже не сподівається на мирне врегулювання конфлікту на сході України. Більше того, експерти сходяться у думці, що вирішення проблеми військової агресії Росії можливе тільки силовими методами.

Читайте також: Чи буде в Україні повномасштабна війна: думки світу