Це припустила голова Нацбанку Валерія Гонтарева. Йдеться про кредит в 1,3 мільярда доларів. Відсутність траншу може негативно вплинути на економічну та фінансову ситуацію в країні.

Бо тоді й грошей від Євросоюзу – а це ще 700 мільйонів євро макрофінансової допомоги – також годі чекати. Хоча з українського боку зроблено все, аби не залишитись без позики, запевнила головний банкір.

Ці реформи ми вже узгодили з МВФ. Це і пенсійна реформа, і реформа ринку землі. Якщо ми продовжимо співпрацю з нашими міжнародними кредиторами наступного року з початку, то для нашої фінансової стабільності це все не так вже й страшно. Але якщо ми цього не зробимо, наш прогноз по дефіциту платіжного рахунку – мінус 2,9 мільярда доларів,
– Валерія Гонтарева.

Тоді доведеться черпати ресурс із золотовалютних резервів країни. Зараз вони на рівні 15,5 мільярдів доларів. Але це не найкращий вихід з ситуації.

У 2017 році Україна повинна виплатити 1,5 мільярда доларів відсотків за зовнішніми зобов'язаннями та ще 1 мільярд з раніше взятих кредитів від того ж МВФ. Плюс – покриття імпорту – і ми ризикуємо впритул наблизитись до економічної кризи.

Читайте також: Як українцям заробляти на власних вкладах: корисні поради від експертів

У такому випадку під загрозою опиниться не лише прогноз збільшення резервів Нацбанку до 23 мільярдів доларів, а й обіцяна лібералізація валютного ринку. А це вплине на стабільність курсу гривні, констатували експерти.