В умовах постійних обстрілів школярі готуються до 1 вересня. Зібрати необхідне для навчання приладдя допомогли волонтери. Потім найнеобхідніше передали офіцерам ЗСУ, а вони – гуманітаному конвою.

Щойно один набор ми передали в селище Південне, це так звані "Чагарі" – сіра зона. Діти звідси ходять не в українську школу, а в окуповану Горлівку. Але ми просто маємо піклуватись про дітей, які живуть на лінії фронту,
– пояснила офіцер цивільно-військового співробітництва ЗСУ Наталія Мещерякова.

У прифронтову селищі Залізне 20 дітей йдуть у перший клас. До фронту від селища декілька кілометрів. Під час активної фази бойових дій сюди прилітали арт-снаряди. Зараз діє "Шкільне перемир'я". Для майбутніх школярів офіцери привезли рюкзаки з повним комплектом першокласника.

Читайте також: "Шкільне перемир'я" на Донбасі: терористи трохи втихомирились, але провокацій не припинили

"Такий портфель на ринку коштує 500-600 гривень. У мене троє дітей, тому важко кожному купити. А у цьому рюкзаку є вся канцелярія", – розповіла мати майбутнього першокласника Катерина.

Цього року діти у Залізному переходять на навчання українською мовою. Підручників українською досі немає. Однак, у місцевій школі запевняють, що до 31 серпня мають завезти.

Нагадаємо, 22 серпня лідери держав "нормандського формату" висловили підтримку режиму припинення вогню з нагоди початку навчального року. "Шкільне перемир`я" мало почати діяти з 00:00 25 серпня.