Перший крок до безвізу Україна зробила за часів президентства Віктора Ющенка. У 2005 році в односторонньому порядку скасувала візи для громадян Євросоюзу. А от про аналогічний крок з боку Брюсселя почали говорити лише через три роки. На Паризькому саміті Україна-ЄС домовились визначити умови для безвізового режиму.

План дій щодо лібералізації Україна отримала вже за часів правління Віктора Януковича. Та у 2013 році – перед історичним самітом у Вільнюсі – він вирішив припинити євроінтеграцію і розвернув зовнішню політику України в протилежний бік. Проти цього у столиці почалися масові протести.

А далі – Революція Гідності, перші жертви режиму, втеча Януковича, анексія Криму, війна. Про безвіз знову заговорили вже після зміни влади. Петро Порошенко обіцяв, що українці вільно подорожуватимуть до Європи вже у 2015-му році.

Та цю дату кілька разів відкладали – через зволікання української влади у боротьбі з корупцією.

Наприкінці жовтня 2016-го Петро Порошенко зрештою заявив, що всі вимоги ЄС виконали. Та одразу ж виникла інша перешкода – міграційна криза. Аби мати змогу реагувати на ризики, в ЄС вирішили схвалити механізм призупинення безвізу. Сталося це аж у лютому цього року. І вже на початку квітня відкрити кордони для українців дозволив Європарламент.

"Україна повертається до європейської родини. Україна остаточно попрощалася з радянсько-російською імперією. Україна сповнена рішучості продовжувати процес реформ. Тільки задля візової лібералізації ми втілили в життя 144 реформи", – заявив Петро Порошенко.

11 травня безвіз для України затвердила Рада ЄС. А через кілька днів у Страсбурзі відбулася церемонія підписання.

Читайте також: Літаком, поїздом, автобусом чи пішки: як краще дістатися Європи