Супроводжував їх головний український дипломат Павло Клімкін. Франк Вальтер Штайнмаєр і Жан-Марк Еро приїхали на власні очі переконатися, чи почався на Сході України обіцяний на сьогодні повний режим тиші.

Але для цього завітали чомусь до звільнених Краматорська та Слов'янська. До приїзду високих гостей Краматорськ готується ретельно: на вулицях поліція в посиленому режимі, і натовпи прибиральників.

Читайте також: Представники Меркель та Олланда вирішували, як принести мир на Донбас

Під будівлею місцевої ювелірної фабрики зібралися люди з плакатами. Частина з них – матері українських полонених військових. До Краматорська приїхали з Дніпра і хочуть звернути увагу гостей на те, що їхні сини у неволі.

До мітингу матерів долучилися громадські активісти – жителі Слов'янська і Краматорська, які закликали припинити тиск іноземців на українську владу і не вимагати від Києва спеціального статусу для Донбасу. Проте європейські посадовці до мітингувальників не виходять.

Читайте також: У Меркель вже заговорили про повернення Росії в G8

Делегація відбуває до сусіднього Слов’янська. Це місто було на всіх шпальтах світової преси, а тепер це глибокий тил. До найближчих передових позицій понад 100 кілометрів.

Штайнмаєр спочатку дав довге інтерв’ю німецькій пресі. Питання про сумнівне перемир’я переадресовує главі спеціальної спостережної місії ОБСЄ. Ертурул Апакан запевнив, що перемир’я працює. Проте всі факти говорять про протилежне. Однак європейські політики лишаються глухими стосовно фактів постійних обстрілів та цілковитого ігнорування режиму тиші.

Нагадаємо, що до Києва прибули очільники дипломатичних відомств Німеччини і Франції Франк Вальтер Штайнмаєр і Жан-Марк Еро.