Основний час зустрічі завершився із рахунком 1:1. Овертайм також переможця не виявив, відтак команди змушені були пробивати серію булітів, в якій більше пощастило шведам.

Зауважимо, що саме "Тре-Крунур" відкрили рахунок наприкінці другого періоду та зробили це у меншості, а шайбу до свого рахунку записав Віктор Хедман.

Такий результат протримався аж до початку третього періоду, коли Раян О’Райллі в більшості відновив паритет.

Зауважимо, що після цього канадці почали тиснути, однак чудово на воротах діяв Хенрік Лундквіст, як і загалом упродовж всього фінального протистояння.

Хокей, Швеція, Канада, ЧС
Хенрік Лундквіст не раз рятував Швецію

Могла також Швеція вийти вперед і завершити матч ще в основний час, але Йоакім Нордстрем влучив у поперечину воріт Келвіна Пікара, а Еліас Ліндхольм видав крутий віраж за воротами, але на шляху шайби буквально ліг канадський захисник.

Під час овертайму могли відзначитися як Канада, так і Швеція, але у підсумку долю золотих медалей чемпіонату світу повинні були визначити буліти – до слова це вперше, коли команди змушені були здійснити не по три, а по п’ять кидків.

У хокейній лотереї удача дещо відвернулася від Канади, оскільки Натан Маккіннон, Брейді Поінт і Мітч Марнер не зуміли переграти Хенріка Лундквіста, а після кидка Раяна О'райллі шведського воротаря врятувала стійка. Зате у шведів точними кидками відзначилися Ніклас Бекстрем і Олівер Екман-Ларссон.

Отже, Швеція здобула своє десяте "золото" в історії чемпіонатів світу, а Канада не зуміла повторити рекорд 60-х років, коли більш ніж двічі поспіль вигравала світову першість.

Швеція – новий хокейний король світу

Додамо, що у матчі за бронзу збірна Росії здолала Фінляндію із рахунком 5:3 (1:0, 3:1, 1:2).