Очільника Каталонії не хвилює те, що у референдумі за відокремлення від Іспанії взяли участь лише 42% каталонців, які мають право голосу, а формування окремої держави – незаконне, пише Уте Мюллер для Neue Zuercher Zeitung.

Читайте також: Чи є в Каталонії шанси утворити республіку

Натомість ситуація із незалежністю Каталонії нагадує трагедію затонулого "Титаніка", вважає автор статті.

"Поки у залі для урочистостей продовжує грати оркестр і піднімаються келихи з каталонським шампанським Cava за незалежність регіону, з палуби тонучого лайнера біжать пасажири. "Рятуйся, хто може", – таке гасло сьогодні звучить у Каталонії", – порівнює журналіст.

І підтвердженням цієї думки є той факт, що першими після референдуму у Каталонії регіон почали покидати великі банки та компанії, йдеться у статті швейцарського видання.

Капітан Пучдемон, який виглядав дуже впевнено, раптом почав вселяти в людей страх: він не хоче усвідомлювати, що його корабель під назвою "Незалежність" зіткнувся з айсбергом і повільно, але впевнено йде на дно,
– констатує Мюллер.

"Трагедійність ситуації" підсилюється ще й тим, що відокремлення від Іспанії матиме для Каталонії негативні наслідки: незалежність для жителів регіону означатиме вихід із Євросоюзу та єврозони.

Читайте також: Маріано, підРахой! Реакція світу на референдум у Каталонії та його наслідки для Іспанії

Однак, як зазначається далі, уряд Іспанії все ж може "врятувати" каталонців, застосувавши статтю 155-ту Конституції, яка дозволяє забирати автономію в окремих регіонів.

"Але не всі прагнуть порятунку. Пучдемон і його поплічники повинні розуміти, що їхня пригода закінчиться судом і звинувачення будуть пред'явлені серйозні: зловживання службовими повноваженнями і дії, що суперечать Конституції", – робить висновок Мюллер.

Нагадаємо, 1 жовтня у Каталонії відбувався референдум про від'єднання від Іспанії. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою поліції. Зазначимо, що Єврокомісія також визнала референдум у Каталонії незаконним.

Згодом, у Мадриді та Барселоні відбулись масові акції на підтримку єдності Іспанії. Не зважаючи на це, 10 жовтня депутати каталонського парламенту все ж підписали "Декларацію про незалежність".