Генеральна прокуратура порушила низку кримінальних справ. Саакашвілі називає це політичним переслідуванням. Інтрига з екс-президентом Грузії закрутилася 27 липня, коли Президент Петро Порошенко позбавив Міхеіла Саакашвілі громадянства України? Зробив він це на підставі рекомендацій Комісії з питань громадянства при президенті України.

Відповідне подання підготувала Державна міграційна служба, яка, як зазначалося, цитую "навела переконливі факти подання неправдивої інформації при оформленні заяви, а Комісія з питань громадянства при президентові України вирішила підтримати клопотання щодо припинення громадянства України Міхеіла Саакашвілі та рекомендувала президенту ухвалити відповідне рішення".

Читайте також: Чи виллється протистояння США і КНДР у глобальний конфлікт

Це вже не перша подібна прикра оказія з екс-президентом Грузії. Раніше, 4 грудня 2015 року Міхеїл Саакашвілі був позбавлений громадянства Грузії. Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі підписав відповідний указ у зв'язку з набуттям громадянства України.

Сам Саакашвілі не погодився з рішенням української влади, проте за півтора місяця з моменту указу Порошенка оскарження до суду так і не подав. Натомість вирішив сконцентруватися на критиці дій Президента України та пообіцяв за будь-яку ціну повернутися в країну 10 вересня. Напередодні цього Саакашвілі провів таємну зустріч у п’ятизірковому готелі у Швейцарії зі своїм заклятим ворогом олігархом Ігорем Коломойським. Вони перебували у неприязних стосунках. Інформацію про це повідомили журналістам в оточенні самого олігарха.


Саме повернення Міхеїла Саакашвілі перетворилося у скандальне шоу, де всі сторони звинувачували одне одного. У підсумку екс-губернатору вдалося перетнути український кордон. За словами радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, внаслідок прориву кордону прихильниками Саакашвілі постраждали 11 поліцейських та 5 прикордонників.

Дії екс-губернатора різко засудили генпрокурор та міністр внутрішніх справ. Юрій Луценко написав у своєму Facebook, що борючись за владу, прихильники Саакашвілі знищують державу. На його думку, "силовий сценарій вирішення питання – прецедент для прихильників Захарченка, Януковича, Клименка, будь-кого, хто збере пару тисяч активістів". Генпрокурор також пообіцяв притягнути до кримінальної відповідальності тих, хто організовував незаконний перетин кордону, керував такими діями, або сприяв їм порадами.

Читайте також: Про що говорив Порошенко: "передвиборча" промова президента

Своєю чергою, Арсен Аваков заборонив використання зброї та спецзасобів проти прихильників Саакашвілі. Міністр також зазначив, що кадри прориву кордону у Шегинях нагадали йому події 2014 року в Ізваріно на Донбасі. "Атака на базові інституції держави, заради недалекоглядних політичних інтересів – злочинна та безвідповідальна!" – заявив Аваков.

Наразі за фактом організації прориву кордону Нацполіція порушила кримінальну справу за статтею 332 "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України". Воно стосуватиметься також п’ятьох народних депутатів, поміж яких опинилася Юлія Тимошенко.

Як би не було, сам скандал зашкодив Україні, чим спробують скористатися у Кремлі. Подібні прецеденти будуть використані для того, аби зменшити міжнародну підтримку українського уряду та зашкодити виділенню летальної зброї.