Нижче наводимо переклад тексту цієї резонансної публікації:

У вівторок український парламент нарешті проголосував за звільнення одіозного Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України. США і європейські країни, які надали допомогу Україні, давно наполягали на його звільненні. За той рік, який він працював на посаді, Шокін став символом глибоко вкоріненої корупції в Україні, не змігши залучити до відповідальності жодного члена поваленого режиму Януковича або нинішнього уряду, блокуючи зусилля налаштованих на реформи депутатів. На жаль, ймовірно, ніщо не зміниться, поки президент Петро Порошенко і парламент не погодяться призначити справжніх борців з корупцією і схвалити серйозну судову реформу.

Корупція поширюється в Україні з моменту здобуття незалежності і зміцнюється зв'язками між політиками і олігархами, а також слабкою системою правосуддя. Протести 2014 року, що призвели до відсторонення від влади президента Віктора Януковича, значною мірою підтримувалися народним гнівом у зв'язку з колосальною корупцією і зловживанням владою. Проте його повалення ще не принесло результатів.

Читайте також: Порошенко втратив відчуття реальності, — Найєм

У вересні минулого року посол США Джеффрі Пайєтт заявив під час виступу в Одесі, що корупція становить не меншу небезпеку для України, ніж підтримка Росією військового заколоту на сході України. У свою чергу віце-президент Джозеф Байден під час візиту в грудні минулого року заявив, що корупція пожирає Україну "як ракова пухлина". Як приклади Пайєтт навів арешт незаконних активів екс-міністра екології України Миколи Злочевського у Британії на суму 23 мільйони доларів. Але відомство Шокіна оголосило, що немає жодної справи проти міністра, і гроші розблокували.

Перебуваючи останні години на посаді, Шокін звільнив заступника генерального прокурора Давіда Сакварелідзе, колишнього прокурора у Грузії, якого президент Порошенко запросив для боротьби з корупцією. А до цього Шокін систематично зачищав ГПУ від працівників прокуратури, налаштованих на реформи. Обов'язки генерального прокурора зараз виконує Юрій Севрук, близький друг, який без сумнівів продовжить практику Шокіна.

Порошенка, який сам по собі є продуктом старої системи, повністю поглинули сепаратисти на Сході, яких підтримує Москва, і безперервна політична нестабільність у Києві, де уряд прем'єр-міністра Арсенія Яценюка висить на волосині.

Читайте також: Американська журналістка заступилась за Порошенка у скандалі з New York Times

На тлі цих обставин Порошенко, схоже, прийняв збережену корупцію як ціну, яку треба заплатити за крихітну можливість маневру. Але президента, прем'єр-міністра і парламент треба змусити зрозуміти, що Міжнародний валютний фонд і країни-донори, включаючи Сполучені Штати, не можуть розкидати гроші в корумповане болото, поки уряд не почне формування демократичного правління, чого і вимагали українці під час протестів.

Порошенко не може просто дозволити одному з близьких друзів Шокіна сісти в заплямоване крісло поваленого чиновника. Йому слід негайно відновити Сакварелідзе на посаді і почати широку суспільну дискусію про вибір наступного генерального прокурора, чітко давши зрозуміти, що однією з вимог буде серйозна реформа при повній підтримці уряду.

Оригінал статті: Ukraine’s Unyielding Corruption

До речі, Президент Петро Порошенко під час візиту до США розкритикував скандальну статтю The New York Times про корупцію в Україні. За словами Порошенка, таким чином проти України ведеться гібридна війна – шляхом дискредитації країни.