Один новий Верховний суд. 120 вакансій і понад 600 кандидатів. Ажіотаж не спроста. Позмагатися є за що. Робота в найвищому органі української судової системи. Рішення ухвалені тут – кінцеві, оскарженню не підлягають. Зарплата від 200 тисяч у місяць. Вже завтра кандидатів чекають тести.

Не боїться Голова Верховного суду Ярослав Романюк ні тестів, ні перевірки на доброчесність. І це при тому, що підтримав "диктаторські закони 16 січня", які перетворювали Україну на поліцейську державу.

Із старої системи потрапити в новий орган прагне не лише Ярослав Романюк. Таких, за словами членів Громадської ради доброчесності, більшість серед претендентів на найвищі посади. Судді, які виносили вироки майданівцям. Кандидати від політичних сил, які намагаються утримати в своїх руках рішення Вищого суду.

Читайте також: Журналісти викрили минуле суддів, які хочуть потрапити до Верховного суду

Зроблять все, щоб таких претендентів у новий суд не допустити, запевняють у Громадській раді. Її члени ретельно вивчають біографію кожного. І готують свій висновок. Подолати їхнє вето буде не просто. Потрібно, щоб кандидата підтримали 11 з 16 членів Вищої кваліфікаційної комісії.

Перший етап відбору кандидатів – тести та письмові роботи. Другий – співбесіда. Однак, при тому, що іспит вже завтра, комісія й досі не визначила мінімально допустимого балу. Так само як і невідомий прохідний бал для претендента.

Читайте також: Як Вища рада правосуддя тлумачить Конституцію для "прикриття" суддів-хабарників