З тривогою стежачи за досвідом Сполучених Штатів, де спостерігається справжній бум сланцевого газу, навіть члени правлячої консервативної партії президента Ніколя Саркозі виступили проти даної практики, відомої як гідророзрив, при якому вода, пісок і хімікати закачуються глибоко під землю під тиском, щоб вивільнити розсіяні вмістилища нафти і газу з щільних гірських порід.

Гідравлічний розрив пласта або гідророзрив - "це не те, що ми хочемо використовувати у Франції", - заявила на RMC Radio міністр екології Франції Наталі Коссіуско-Морізо (Nathalie Kosciusko-Morizet).

"Сланцевий газ - такий же як і будь-який інший газ", - заявила Коссіуско-Морізо. "Що являє собою проблеми так це використовувана для його витягання технологія. Сьогодні немає тридцяти технологій, є тільки одна технологія добування сланцевого газу - гідророзрив".

Навіть без остаточних результатів дослідження, які очікуються в червні, депутати Національних зборів, як очікується, схвалять заборону . Потім закон буде направлений в сенат.

Захисники так званих нетрадиційних способів видобутку нафти і газу говорять, що розробка європейських сланцевих родовищ зменшить залежність континенту від імпорту. Сланцеві види палива тільки почали з'являтися на регіональному енергетичному порядку денному, але можуть почати грати значно більшу роль у другій половині поточного року, коли Польща стане, по ротації, головуючою країною в Євросоюзі.

Поляки, які з обережністю і недовірою відносяться до Росії в газових поставках, виступають за пошуки і розробку сланцевих родовищ газу.