Перед допитом Леонід Данилович говорив, що не знає, що його чекає у ГПУ, натомість ділився враженнями про поїздку до Москви на святкування Дня космонавтики. Каже, російські колеги його підтримують і пропонують юридичну допомогу.

“Реакція зрозуміла та прозора, мене з обіймів не випускали цілий вечір”, - каже Президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма.

Практично за хвилину після Кучми до Генпрокуратури прийшов Ігор Смешко. Для колишнього очільника СБУ Микола Мельниченко - злочинець. Мовляв, саме через його записи держтаємниця потрапляла до закордонних спецслужб. І три кримінальні справи проти екс-майора Держохорони порушили ще у 2001 році, однак у 2005-му закрили.

“Розкрити злочин стосовно вбивства журналіста Георгія Гонгадзе абсолютно неможливо без розслідування цих трьох протиправно закритих кримінальних справ. Я впевнений в одному, що майор Мельниченко, це моя особиста точка зору, є державним злочинцем”, - каже глава СБУ (2003-2005 рр.) Ігор Смешко.

Ініціативу свідка Смешка підтримує обвинувачений Кучма. До того ж, екс-президент переконаний, вже незабаром ті, хто стояв за Мельниченком, стануть відомими.

“Я думаю потихеньку все буде зрозуміло. Його кидають і ті, хто, кидають його сьогодні, мені так здається, що він скоро буде непотрібен тим, на кого він працював”, - каже Президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма.

Про саму ж очну ставку екс-глава СБУ та колишній президент не сказали практично нічого. Для Смешко все відбулось дуже добре, натомість Леонід Кучма сказав, що взагалі не зрозумів для чого його викликали. Мовляв, нічого нового у кабінеті слідчого у четвер не прозвучало.

“Все як кажуть згадували. Бійці згадували минулі дні – що було в ті дні, уточнювали деякі деталі. З точністю, що було років 20 тому – я все це розповідав”, - каже Президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма.

Нагадаємо, Леоніду Кучмі закидають причетність до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Кримінальну справу Генпрокуратура порушила 21 березня.