Не вірите? А ви не звертали увагу, скільки кримських товарів, маркованих як українські, лишається на полицях наших крамниць? Та насправді, купуючи все, де написано, що Крим – це Україна, ви автоматично фінансуєте російських окупантів та їхню армію. Або ризикуєте купити контрафактну продукцію. Тож будьте пильні, готуючи щедрий стіл до новорічних свят.

Завод шампанських вин "Новий світ", директорка якого як депутат парламенту Криму голосувала за приєднання до Росії, продовжує так само впевнено крокувати й Україною. Хоча підприємство "націоналізували" маріонетки Кремля і його продукції не повинно бути в Україні, "новосвітівське" ігристе вино активно продають в українських супермаркетах – тільки вже без етикеток з картою та прапором Росії.

Одну із партій датовано травнем. Вона заманює українських патріотів написами "Судак" та "Виготовлено в Україні". Та може, це виняток? Хитрий трюк, який поки що не помітили фіскальні органи? І в столиці України, і в Криму було виявлено цілу купу продуктів, виробники яких спритно працюють за принципом "і вашим, і нашим". І це явище носить масовий характер. Наприклад, подвійне "громадянство" можна побачити на пляшках з вином. Ящики з кримською продукцією для російського та українського ринків у сімферопольських магазинах стоять поряд, Тільки штрих-коди в однакових товарів різні. І це не випадковість.

Виникає питання: чиє це підприємство? Або воно готове бути резидентом будь-якої держави, де тільки можна продати свою продукцію? У світі взагалі-то так не буває, і це не визнається, – зазначив експерт "Майдану закордонних справ" Юрій Смілянський.

Ще один приклад – відомий коньяк, завод-виробник якого розташований у Красногвардійському районі окупованого Криму. Та на цій пляшці виробником вже вказане одеське підприємство, а офіційним дистриб’ютором – приватне підприємство "Бель" з адресою в окупованому Донецьку. Найгірше, що в базі ЄДРПОУ взагалі немає підприємства "Бель" із донецькою пропискою.

Хотілося б вірити, що цей коньяк дійсно розлитий у Криму. Хоча можуть виникнути вже й інші підозри, що цей коньяк розлитий де-небудь в підвалах міста Донецька або прилеглих регіонів і ніякого відношення до кримських коньяків не має, – сказав Юрій Смілянський.

Скільки таких товарів із подвійним "громадянством" поставлено на материк за час окупації і скільки на такій толерантності наших урядовців втрачає бюджет України, підрахувати неможливо – статистика відсутня. Однак зрозуміло, кому такий заробіток на ностальгії українського споживача вигідний. Мова йде не тільки про кримських виробників.