Про це повідомляє "Польське радіо".

Читайте також: Смоленська катастрофа: у Польщі звинуватили Росію у підробці "чорних скриньок"

Рапорт та резолюцію в цій справі представники парламентів Ради Європи ухвалили 12 жовтня на засіданні в Страсбурзі. Депутати також закликали Росію "проявити повагу" до місця катастрофіи.

Підготовка рапорту тривала понад чотири роки. Раніше польські політики повідомляли, що резолюція є дуже важливою подією з політичного та юридичного погляду.

Будь-яка країна, на території якої трапилася авіакатастрофа, у відповідності до додатку номер 13 до Чиказької конвенції, повинна повернути уламки розбитого літака та всі матеріальні цінності після завершення слідства країні, якій належить розбитий літак,
– йдеться у резолюції.

У документі враховано оцінки експертів міжнародного права, які визнали, що, згідно з чиказькою конвенцією, уламки Ту-154М необхідно повернути Польщі.

Повернення уламків має відбуватися у тісній співпраці із польськими експертами для того, щоб запобігти руйнуванню потенційного доказового матеріалу.

Резолюція передбачає посередництво між польською та російською стороною під час повернення уламків – цю поправку польські парламентарі не підтримали. Однак польські політики зазначають, що Варшава використовуватиме цю резолюцію в інших міжнародних інститутах, зокрема, в ООН та НАТО.

Нагадаємо, на початку вересня польські слідчі оглянули уламки розбитого літака Ту-154М екс-президента Польщі Леха Качинського на аеродромі "Північний" у Смоленську.

Що таке Смоленська катастрофа?10 квітня 2010 року під час посадки на летовищі поблизу російського міста Смоленськ розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту. У катастрофі загинуло 96 осіб – Лех Качинський, низка високопосадовців країни, громадських діячів, представників духовенства та члени екіпажу. Смоленська катастрофа стала другою катастрофою в історії польської авіації за кількістю жертв та наймасштабнішою катастрофою в історії повітряних сил Польщі.

Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.