Загалом, за даними ЦВК Росії зареєстровано 12 партій,а конкурс на один мандат становить біля 10 осіб на одне місце. Але, незважаючи на нові назви політичних сил, особи залишилися ті самі, що і були при владі в Криму в часи Партії регіонів.

По-перше, реально це будуть перші безальтернативні вибори в Криму, тому що при всьому монополізмі Партії регіонів в український час, хоч слабі, але альтернативи були, і людям було, що вибирати. Великого перезавантаження влади не буде. Ми побачимо багато колишніх обличь, але з’являються і нові. Дуже кидається в очі, недбале ведення виборчої кампанії. Такого несерйозного відношення, я не зустрічав давно, – говорить політолог.

Екс-голова ВР АР Крим, регіонал зі стажем, пан Костянтинов погоджується, що проблема є:

Всі хочуть нові обличчя, але питання де їх взяти. Привезти із Москви? Ми все-таки хочемо бачити кримські портрети, тим не менш будемо оновлюватись більше, ніж на 50% . Я вважаю, що це нормальне партійне оновлення.

Ще 2 роки тому кримчани самі обирали собі мерів та селищних голів. Тепер, коли на півострові закріпилися самопроголошена проросійська влада, про такі демократичні процеси можна забути. В червні в Криму була скасована пряма виборність мерів жителями. Тепер їх призначатимуть місцеві депутати, кількість котрих також скоротили у 2 рази. Але про ці нововведення багато кримчан взагалі не чули.

Кримська влада пояснює це тим, що саме виборність мера людьми робила його корумпованим. Але насправді нічого нового в цьому законі немає. Так робили ще за часів СРСР – обирали депутатів, які потім обирали голову, рекомендованого комуністичною партією. А рівень корумпованості навпаки зросте, вважають експерти.

Читайте також: Що думають жителі анексованого Криму про майбутні вибори?