Так, врегульовано низку спірних питань, та вдосконалено процедури банкрутства і продажу прав вимог за кредитними договорами. Серед норм, що захищають права позичальників, чиновники називають заборону споживчих кредитів у іноземній валюті та відсутність додаткових комісії.

“Встановлюється можливість дострокового повернення споживчого кредиту без сплати штрафних санкцій, забороняється відмовляти позичальнику у достроковому поверненні споживчого кредиту, встановлюється можливість сплати позичальником відсотків за кредитом та вартість їх послуг, пов’язаних з обслуговуванням, та його погашенням за фактичний період користування споживчим кредитом”, - каже директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новіков.

Крім того, документ передбачає підвищення ступеню відповідальності власників компаній-позичальників, які навмисно ухиляються від виконання свої зобов’язань за кредитом.

“У законопроекті є зміни до Кримінального кодексу. Якщо раніше лише найманий директор і засновник, який значиться в установчому договорі, могли притягатися до кримінальної відповідальності за надання неправильної інформації банкам, то зараз - “будь-яка фізична особа”, так сказано в законі”, - каже голова правління ОТП Банку Дмитро Зінков.

У НБУ переконані, що документ допоможе врегулювати та вирішити проблему прострочених кредитів та домогтися їх повернення. Зауважимо, наразі частка поганих активів банків, за даними регулятора, становить 15%.