Його випустять на свободу, щоб приховати участь в цій справі глави НБУ Валерії Гонтаревої, повідомляє Hubs.

"Відносно невисока сума застави в розмірі 2 млн грн призначена колишньому чиновнику судом навмисно. СБУ висуває Макаренку обвинувачення за ч. 5 ст. 191 КК України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Екс-чиновнику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Тим часом, за інформацією від джерел в правоохоронних органах, вже нібито досягнута домовленість про те, що колишній директор НПФ НБУ (навіть якщо справа буде доведена до суду) максимум може отримати умовне покарання. А головною умовою такої індульгенції називається мовчання з приводу ролі та участі в угодах з "сміттєвими" цінними паперами компанії "Інвестиційний капітал Україна" (ICU), якій до призначення главою НБУ керувала Валерія Гонтарева", – йдеться в статті.

Видання відзначає, що затримання Олега Макаренка відбулося лише завдяки увазі до цієї теми журналістів.

"Відкрита на початку 2015 року гучна справа про розкрадання в ПФ Нацбанку, який обслуговує понад 10 тисяч колишніх і нинішніх співробітників держрегулятора, дійсно планувалося без зайвого розголосу поховати. Але карти змішала скандальна прес-конференція Валерії Гонтаревої, що відбулася в кінці липня цього року. Чиновниці тоді довелося відповідати на безліч неприємних питань. Якраз незадовго до цього в ЗМІ була опублікована інформація, в якій вказувалося на причетність компанії ICU в період керівництва Гонтаревої (і ще кілька місяців після її переходу на посаду голови НБУ) до схем виведення грошей з НПФ", – пише Hubs.

Видання підкреслює, що обіцянка Макаренка з приводу умовного покарання в обмін на мовчання про участь у злочині Валерії Гонтаревої може бути не виконано, оскільки розслідування перебуває у фокусі уваги депутатів і громадськості.

Сума застави повинна бути адекватна сумі, яка була розкрадена. Не може бути вкрадено 600 млн грн, а сума застави 2 млн грн. Безумовно, це неправильно. Суд повинен виносити рішення, які будуть більш адекватні тому, що пропало,
– підкреслив член міжфракційної парламентської групи "Депутатський контроль" Максим Поляков.

Hubs зазначає, що найближчим часом позиція СБУ продемонструє, чи зацікавлені правоохоронці в розслідуванні справи.

"Чи дозволять колишньому директору вийти на свободу і виїхати за кордон, значить, наслідок зацікавлене позбутися людини, яка може дати свідчення з приводу реальної ролі в схемі з виведення грошей компанії ICU і нинішньої глави Нацбанку Гонтаревої", – йдеться в статті.

Як повідомлялося, протягом 2013-2014 років з корпоративного пенсійного фонду Нацбанку через покупку фіктивних акцій і облігацій на біржі "Перспектива" на рахунки комерційних структур було виведено понад 600 млн грн. Компанія "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU), виступаючи брокером за цими угодами, безпосередньо продала в активи НПФ НБУ "сміттєвих" цінних паперів на суму 447,4 млн грн. У цей час Валерія Гонтарева була співвласницею і керівником компанії ICU, а пенсійним фондом керував Олег Макаренко, затриманий СБУ 1 вересня 2016 року.