Росія знову почала постачати Туреччині пшеницю, окрім того Кремль планує відкрити спільний інвестиційний фонд з Анкарою і зняти торгові обмеження. Варто додати також і тісну співпрацю двох країн у Сирії. Все це свідчить про "відлигу" у відносинах РФ та Туреччини і є поганим сигналом для США та Альянсу, пише оглядач CNBC Джефф Деніелс.

Читайте також: Дипломат попередив про загрозу зближення Туреччини з Росією

У такій ситуації Америці варто задуматися, чи можна довіряти Туреччині, адже вже наступного року Анкара отримає найпередовіше військове обладнання США – винищувач-бомбардувальник F-35, зазначає автор статті.

Окрім того, ставлення Реджепа Ердогана та Володимира Путіна до Сполучених Штатів можна охарактеризувати, як "підозріле і недовірливе".

Занепокоєння у Пентагона викликає і нещодавня заява посла Росії в Туреччині Олексія Єрхова про те, що Кремль готовий продати Турецькій республіці зенітний ракетний комплекс С-400, йдеться у публікації.

"Ми висловили нашу стурбованість турецьким чиновникам щодо можливого придбання С-400. Система протиракетної оборони НАТО залишається найкращим варіантом для захисту Туреччини від повного спектру загроз в її регіоні", – заявив представник Пентагону.

Читайте також: Росія розпродує Туреччині український метал з Криму, – волонтерка

Поки неясно, чи домовляться Москва і Анкара про ціну та умови продажу С-400, а також про передачу технології і спільне виробництво, проте вже вищеперерахованих причин достатньо для того, аби ствердити, що Сполучені Штати повинні дотримуватися дуже обережної лінії щодо Туреччини.

Є підстави турбуватися про характер політики Туреччини. Звичайно, є підстави сумніватися, чи є Туреччина союзником США. Можливо, вона союзник, але не партнер. І я думаю, що американські політики повинні пам'ятати про це,
– вважає старший науковий співробітник з питань Близького Сходу та Африки в Раді з міжнародних відносин Стівен Кук.