Про це повідомляє Politico.

За даними ЗМІ, наразі в адміністрації президента США Дональда Трампа розгортається серйозна дискусія про можливий вихід країни з договору про РСМД, укладеного ще з СРСР, який продовжував працювати з Росією.

Читайте також: Путін про ядерну міць Росії: Готові відповісти на усі виклики

З нашого боку було б безвідповідально продовжувати дотримуватися договору, коли жоден учасник, крім нас, його не дотримується,
– заявив член палати представників і голова підкомітету зі стратегічних сил США Майк Роджерс.

Проте у Пентагоні, Держдепартаменті та Раді національної безпеки США висловили стурбованість щодо пропозиції вийти з договору. Деякі члени адміністрації США гадають, що такий крок може спровокувати повномасштабну гонку озброєнь.

Як повідомляє видання із посиланням на представників міністерства оборони та інших відомств США, договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності все ще відповідає "інтересам національної безпеки США".

Тим часом голова комітету Ради Федерації Росії з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив, що РФ в разі виходу США з угоди про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності вживе відповідних заходів, повідомляє "РИА Новости".

Ми уважно стежитимемо за діями наших колег в Конгресі і робитимемо висновки. Якщо вихід з договору відбудеться і спричинить за собою нарощування озброєнь, нове розміщення ракет в Європі, ми дивитися крізь пальці на це не будемо, будемо вживати відповідних заходів,
– сказав Озеров, наголосивши, що США не мають жодних підстав звинувачувати Росію в невиконанні угоди.

"Росія виконала всі взяті на себе зобов'язання зі знищення ракет середньої і малої дальності, вони були знищені шляхом розпилу при контролі американської сторони. Причому Росія знищила на 1 тисячу ракет більше, ніж США", – переконує російський посадовець.

Читайте також: Екс-генерал армії США: Росія не буде стріляти по наших літаках, це все порожні погрози

Озеров наголосив, що таку пропозицію Конгресу США можна розглядати лише як "спробу подовження антиросійської істерії".

Договір про РСМД (підписаний 8 грудня 1987 року, набув чинності 1 червня 1988 року) забороняє сторонам робити, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування з дальністю пуску від 500 до 5500 кілометрів, а також пускові установки для них.