На конференції в Аспені Помпео вперше офіційно заявив, що США були б не проти,якби у КНДР відбулася зміна режиму. Він натякнув на те, що Кім Чен Ина варто було б "позбутися", позаяк він становить собою основну проблему нинішньої кризи на Корейському півострові, пише у статті для сайту "24" експерт із міжнародних питань Борис Немировський.

Читайте також: КНДР готує запуск нової ракети цього тижня, – ЗМІ

Я сподіваюсь, що ми знайдемо шлях, аби відокремити цей режим (режим Кім Чен Ина – "24") від системи. Я вважаю, що північні корейці є симпатичним народом, і з радістю побачив би, як вони повалюють режим,
– зіронізував Помпео.

Цими словами шеф ЦРУ, як вказує політолог, звузив поняття "режиму" до Кім Чен Ина особисто та непрямим чином закликав можливих супротивників диктатора серед військових чи в партії до путчу.

Не відомо, чи цей недвозначний сигнал лідеру Кім Чен Ину від США позитивно сприймуть у КНДР, адже оголосити себе його ворогом – значить автоматично підписати собі смертний вирок, проте "головну ядерну проблему" Америки ця заява неабияк розлютила, впевнений експерт.

Так, "Пхеньян розповсюдив офіційне комюніке, в якому, зокрема, зазначається, що "суверенним правом Північної Кореї є превентивне знищення всіх країн та установ, які зазіхають на найвищого лідера Корейської Народної Демократичної Республіки – шляхом застосування всіх засобів, в тому числі – ядерного", йдеться у статті.

Якщо ж США наважаться бодай на найменшу спробу усунення цього "найвищого лідера", тоді, як підкреслюється в комюніке, "ми (КНДР – "24") завдамо нещадного удару в серце Америки нашим загартованим, випробуваним ядерним молотом", зауважує Немировський.

Детальніше читайте у публікації: Ядерні пристрасті розпалюються: нові погрози КНДР та заклик США до "рятівного" путчу