Орієнтація Москви на Україну та її економіку очевидна, пише у своїй статті для Atlantic Council Стівен Бланк. Керченська протока з'єднує Чорне море з Азовським. ЇЇ закриття "нібито з технічних причин" відріже два стратегічно важливих українських портових міста – Маріуполь та Бердянськ – які є найбільшими експортерами української сталі на Захід.

Читайте також: Росія перекриває Керченську протоку: стало відомо, коли і на скільки

Закриття протоки також є ударом для Вашингтона: Путін подібними діями намагається створити ілюзію "великої сили рівності зі Сполученими Штатами". Проте санкції, накладені США на Росію, обезкровлюють її фінансово: це помітно у значному скороченні оборонних витрат, а також життєво важливих внутрішніх інвестицій РФ, йдеться у статті.

Продовжувати військову ескалацію для Путіна стає дедалі складніше. Росія досягла економічних і стратегічних меж своїх можливостей для повномасштабного вторгнення в Україну, стверджує експерт. Російська армія нараховує близько 350 000 солдат, однак лише близько третини із них "придатні для бойових дій". Якщо ж глава Кремля все ж вирішить піти у відкритий наступ, це спровокує відповідь Європи, посилить її згуртованість, не виключено, що в такому разі НАТО передасть оборонне озброєння для України, продовжує оглядач.

Читайте також: Закриття Керченської протоки – остання атака Росії на суверенітет України, – Daily Signal

Трамп повинен розуміти, до чого схильний Путін. Психологічна війна, "бравада та презирство" – це те, що використовує і Трамп, але це не те, що ми мусимо терпіти,
– зауважує Бланк.

Вашингтон повинен відправити військові кораблі ВМС США в Азовське море через Керченську протоку, щоб продемонструвати підтримку суверенітету України, закликає автор публікації. Те ж саме має зробити і НАТО. Експерт також радить надати Україні оборонну зброю. Подібні кроки продемонструють Путіну, що він не може кроїти кордони незалежних держав безкарно. До того ж, впевнений Бланк, неможливість надати Україні необхідну допомогу лише заохочує невпинну російську агресію.

Чим швидще ця війна прийде додому до Путіна, тим складніше йому буде протистояти,
– робить висновок аналітик.

Нагадаємо, раніше сайт "24" повідомляв, що через будівництво Керченського мосту у серпні та у вересні кораблям і морським суднам заборонено здійснювати рух Керченською протокою.