Про летальне озброєння від США

За його словами, при спілкуванні з американською делегацією українська сторона не наполягала на наданні летального озброєння. В першу чергу українська армія потребує радарів для вичислення танків ворога, адже 70% втрат на фронті — через артобстріли.

Також серед головних пріоритетів – дрони та інші розвідувальні апарати. На третьому місці – медицина. Летальна зброя, каже експерт, лише на 4 місці.

20% залежить від адміністрації Обами, решта 80% — не доопрацювання української дипломатії, - переконаний Воробйов.

Про інформаційну війну

Він також переконує – Україна програє в інформаційній війні, особливо на Заході.

"Півтора мільярда витрачає Кремль на пропаганду саме в США – це лобісти, юристи, журналісти. З нашого боку офіційно там працює лише один журналіст, бюджет якого не змінювався з 2008 року", — сказав експерт.

Про роль США в україно-російському конфлікті

Він також додав, не варто применшувати допомогу США, адже Штати – це єдина країна, яка може повернути Росію у 14 століття просто заморозивши рахунки і відключивши від SWIFT.

"Об’єктивно – це єдиний стратегічний партнер, що може зупинити російську агресію", — наголосив Воробйов.

Сам Обама проти надання Україні летального озброєння, каже експерт, йому залишився буквально рік президентства і він не хоче ризикувати. Окрім того, Штати й без того втягнуті у багато збройних конфліктів у світі.

"Противниками надання зброї є також Франція і Німеччина, вони займаються багатовекторною політикою – намагаються сподобатись і Росії і Штатам. Тому тут також треба підсилити нашу дипломатію, але першочергово це Вашингтон", — сказав Воробйов.

Про вплив санкцій

Вплив санкцій, каже експерт, Росія відчуває дуже гостро.

"Якщо РФ розпочала проти України короткострокову гібридну війну, то США проводить проти Росії довгострокову війну. Потрохи Росію стискають в кільце", — сказав Воробйов.

Він додав, що ми можемо по-різному ставитись до Президента і Прем’єра, але на Заході їх сприймають дуже позитивно.