Тим часом на батьківщині Міхеїла Саакашвілі місцевий політикум демонструє різне ставлення до скандального політика. Частина істеблішменту засуджує прагнення нинішньої грузинської влади домогтися екстрадиції Саакашвілі, йдеться в огляді преси Наталії Лебідь для сайту "24".

Як передає "Руставі-2", "жодна демократична держава не поставиться серйозно до прохання про видачу (Саакашвілі), оскільки всі знають, що існує очевидна політична база для його переслідування", – цитує телеканал Георгія Тугуші, члена парламентської фракції "Європейська Грузія – Рух за свободу".

Читайте також: Міхеїл спробував власні "ліки" на смак, – колишній консультант Саакашвілі

"Це завдає величезних збитків державі – коли весь світ бачить, що Грузія має неадекватний уряд, що плекає певні ілюзії", – каже в інтерв’ю каналу ще один опозиціонер – Роман Гоцірідзе, голова фракції "Національний рух". Говорячи про "неадекватність" уряду, Гоцірідзе має на увазі намір чинної грузинської влади здійснити повернення Саакашвілі, на що – підкреслює спікер – не піде жодна європейська держава.

У той же час, як передає "Эхо Кавказа", колишня голова парламенту Грузії, лідер партії "Демократичний рух "Єдина Грузія" Ніно Бурджанадзе звинуватила екс-президента у подіях в Південній Осетії в 2008 році.

Війну почав Саакашвілі. Відповідальність за ці трагічні події лежить в першу чергу на ньому. І до сих пір, незважаючи на висновки розслідування комісії ЄС і загальне розуміння того, що сталося насправді, в Грузії незручно говорити про те, що війну почав Саакашвілі. Ніхто не хоче акцентувати на цьому увагу і говорити на цю тему,
– заявила Бурджанадзе.

В іншій своїй публікації "Эхо Кавказа" – з посиланням на український "Обозреватель" – цитує прокурора Головної прокуратури Натію Сонгулашвілі, котра нагадує, що в Грузії щодо Саакашвілі відкрито 4 кримінальних провадження.

Читайте також: Інтерпол не розшукуватиме Саакашвілі: прокурор Грузії дала пояснення

"Після того, як в 2012 році змінилося керівництво Грузії, парламент вніс зміни в законодавство, за якими, незважаючи на кількість звинувачень, найтяжча стаття поглинає інші... Після лібералізації законодавства терміни не сумуються. Тому зараз, якщо людині пред'явлено 3-4 звинувачення, у неї буде тільки один термін. Міхеїлу Саакашвілі загрожує 11 років позбавлення волі, якщо суд винесе обвинувальний вирок", – пояснює Сонгулашвілі.

"Серед обвинувачень, пред'явлених Саакашвілі, – вбивство банківського співробітника Сандро Гіргвіліані, розтрата державних коштів на особисті потреби, побиття депутата грузинського парламенту Валерія Гелашвілі і захоплення телекомпанії "Імеді", яка критикувала колишнього президента Грузії", – нагадує "Грузія Онлайн".

А англомовне видання Georgian Messenger надає слово міністру юстиції Грузії Теї Цулукіані, котра висловлює сподівання, що Україна таки екстрадує Саакашвілі, "якщо він там з’явиться одного дня".

Детальніше читайте у публікації: Міхо-блукалець, або Пригоди ображеного Саакашвілі за кордоном