Чи, звичайно, футбол... Однак є й ще одна дисципліна, що незмінно асоціюється із Туманним Альбіоном - академічна гребля. І є якась історична справедливість у тому, що саме Англія подарувала світу найвеличнішого гребця всіх часів і народів - Стівена Редгрейва.

Щоби досягати успіхів у регатах необхідні надзвичайно злагоджені дії екіпажу та витривалість. Важко сказати чи на тренуваннях зі ще якихось видів на плечі спортсменів лягають такі фізичні навантаження.

У цьому плані Стів Редгрейв, син теслі із Марлоу - містечка на Темзі, підходив для човна якнайкраще. Втім, у греблю хлопець прийшов не відразу - захопився іншою британською стихією - регбі. Згодом підлітка направили в правильне русло. Стів, за порадою шкільного вчителя, сів до човна і зрозумів - віднайшов справу свого життя.

Заради греблі хлопець навіть занехаяв освіту - на початках довелося підробляти кур'єром, щоби зводити кінці з кінцями. Все змінилося у 84-му. 22-річний спортсмен стає олімпійським чемпіоном Лос-Анджелеса в складі четвірки з рульовим.

Згодом Стів ще 9 разів ставав чемпіоном світу. Але в одному із інтерв'ю сказав - ті всі нагороди не зрівняються з одним олімпійським золотом. Зрештою, саме олімпійські тріумфи зробили Редгрейва легендою найвищої категорії. Наступні ігри Стівен підкорював уже в складі двійок. Сеул, Барселона, Атланта - Редгрейву ніде не було рівних. Він переміг на чотирьох олімпіадах поспіль...

Після тріумфу 96-го чемпіон сказав - "якщо ви побачите мене ще колись біля човна, то пристрельте, будь ласка". Він утомився від наднавантажень на тренуваннях і хотів нарешті спочити на лаврах. Тим більше спортсменові поставили важкий діагноз - діабет. Тепер йому постійно потрібно було робити уколи інсуліну.

Сідней. Змагання серед четвірок без рульового. Планета слідкує за цими змаганнями, затамувавши подих. Британський екіпаж у підсумку таки приходить до фінішу першим і трибуни вибухають. Стівен Редгрейв таки змінив свою думку. 38-річний гребець, попри хворобу, відновив виснажливі тренування, поїхав до Австралії і став першим, і наразі єдиним в історії, спортсменом, що зміг виграти 5 Олімпіад поспіль! Цей рекорд уже називають вічним. Медаль серу Стівену, а до того часу Редгрейв устиг ще й стати лицарем, вручала Анна, принцеса Англії.

На цьому спортивна кар'єра легенди врешті закінчилася. З'явилося чимало вільного часу. Тепер Редгрейва можна часто побачити на стадіоні "Стемфорд Брідж". Кажуть, що відданішого вболівальника "Челсі" годі й шукати. Не зникає чемпіон і з телеекранів. Він долучається до організації та промоції марафону та олімпійських ігор у Лондоні. Відкриває школи з академічної греблі в країнах третього світу. Жертвує та збирає мільйони фунтів на благодійність. Коротше кажучи - поводить себе так, як і личить справжньому лицарю.