Стовбурових клітин у повністю сформованої людини дуже мало - одна на 5-8 мільйонів. В ранньому ембріоні їх більше - тижневий зародок має від 50 до 150-ти клітин, тобто 1 стовбурова на 10 тисяч звичайних.

Під дією природних стимулів вони дають початок усім шарам ембріону, тобто перетворюються на понад 200 типів клітин. Унікальні властивості стовбурових клітин не залишилися непоміченими. Медики широко використовують їх у так званій клітинній терапії.

Науково доведено, що кров з пуповини та кістковий мозок містять набір клітин, які здатні заміщувати хвору серцеву тканину. Кардіологи, які лікують інфаркт міокарда, регулярно вводять їх своїм пацієнтам.

Стовбурові клітини допомагають також пацієнтам з закупореними артеріями. Після тримісячного курсу терапії в нижніх кінцівках формуються нові судини і хворий знову на ногах.

Властивості стовбурових клітин захоплюють не лише лікарів, але й генетиків. З набору клітин раннього ембріону в лабораторних умовах можна виростити повноцінний людський організм.

Ці дослідження, звісно ж, хвилюють різні релігійні спільноти. На їхнє переконання, такі експерименти суперечать християнській моралі. Через численні протести проти стовбурових клітин, багато країн навіть ввели мораторій на їх дослідження. Між тим, на думку авторитетного видання Science, стовбурові клітини входять в трійку найвизначніших відкриттів у біології.